آشنایی با اصطلاحات عکاسی با فلش

فلش یکی از ابزارهای ضروری در عکاسی است بسیاری از عکاسان برای نورپردازی از سوژه از فلش استفاده می کنند. هر فلشی در عکاسی کاربرد منحصر به فرد خودش را دارد.

نور دادن به سوژه عکاسی نیاز به مهارت و یادگاری دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با اصطلاحات عکاسی با فلش در عکاسی آشنا کنیم. اگرچه نور طبیعی یکی از نورهای پر کاربرد در عکاسی و ژانر پرتره محسوب می شود اما نور های مصنوعی،فلش ها و شاخه های نور در محیط استودیو و عکاسی تبلیغات لازم و ضروری هستند.

استفاده از دوربین فلش خاموش به شما امکان می دهد تا فلش را به هر مکانی که انتخاب می کنید منتقل کنید تا بتوانید نور و سایه ها را کنترل کنید.  ابزار ها مدرنی که به اتصال فیزیکی احتیاج ندارند به شما امکان می دهند در صورت تمایل، چشمک زن های خود را دور از دوربین قرار دهید. برنامه ها و امکانات موجود در عکاسی با فلش اکنون بی پایان هستند.

آشنایی با اصطلاحات عکاسی با فلش

شاید برای شما سوال باشد آیا باید از فلش داخلی که همراه دوربینم است استفاده کنم؟استفاده از فلش سر خود دوربین مشکلی ندارد. یک مسئله که متوجه خواهید شد این است که به اندازه یک فلش جداگانه قدرتمند نیست.

همچنین ، هرچه فلش شما به لنز نزدیکتر باشد ، خطر انعکاس روشن و سایه های شدید بیشتر می شود. اگر تا به حال از یک دوربین جمع و جور استفاده کرده اید و با فلش به آینه یا پنجره شلیک کرده اید، احتمالاً انعکاس زیادی از فلش داشته اید.

برخی اصطلاحات اساسی عکاسی با فلش

TTL در فلش ها: TTLاکثر دوربین ها به شما امکان می دهند فلش را روی آن تنظیم کنید تا میزان فلش استفاده شده براساس سیگنالی که به دوربین برمی گردد باشد.
دوربین یک فلش کوتاه “آزمایشی” ارسال می کند و سپس می بیند که چه مقدار نور برمی گردد. با استفاده از این نمونه ، دوربین میزان مصرف برق در خروجی فلش را محاسبه می کند.در بسیاری از موارد این تنظیم کار خوبی برای شما انجام می دهد.
می توانید از سرعت شاتر و دیافراگم مورد نظر خود استفاده کنید و در مورد فلش واقعاً نگران نباشید. استفاده از TTL بی سیم برای بسیاری از افراد رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

Bounce Flash یا فلش بازتابی

Bounce Flash همانطور که انتظار می رود ، به روش تغییر جهت عکسبرداری از فلش اشاره دارد تا نور قبل از برخورد با سوژه از سطح دیگری بازگردد.در بسیاری از موارد ، می توانید فلش خود را تنظیم کنید تا نور را از سقف بپردازد تا نور پراکنده نرم تری نسبت به سوژه ارائه دهد.

این یک روش سریع و آسان برای جلوگیری از سایه های شدیدتر و قرمزی چشم است.نکته کلیدی در یادآوری این است که اگر نور را از سقف سفید پرش کنید ، سفید خواهد شد و اگر نور را از روی یک دیوار سبز پرش کنید ، پرتو فلش شما به همان رنگ سبز می شود.

زمان تخلیه فلش

یک محدودیت در عکاسی از فلش این است که واحد فلش شما برای بازیافت انرژی خازن که باعث روشن شدن فلش می شود، به زمان مشخصی نیاز دارد. زمان بازیافت به سه چیز بستگی دارد:

بهره وری چشمک زن ، میزان مصرف فلش و شارژ باتری.برخی از فلش ها به گونه ای طراحی شده اند که زمان بازیافت سریع تری دارند و یک واحد فلش معمولاً سریعتر از یک فلش داخلی بازیافت می شود.

اگر از فلش با حداکثر توان خود استفاده کنید ، مدت زمان بیشتری برای بازیافت طول می کشد تا اینکه اگر از 1/4 تمام توان استفاده می کنید. بدیهی است که با از بین رفتن باتری ها ، زمان بازیافت کاهش می یابد.

سرعت همگام سازی فلش

سرعت همگام سازی – شاتر دوربین با باز کردن “پرده اول” و سپس بستن “پرده دوم” کار می کند. با سرعت شاتر پایین، یک دوره کوتاه زمانی وجود دارد که هر دو پرده از مسیر خارج شده و کل حسگر در معرض دید قرار می گیرد.

اگر از سرعت شاتر سریع 1 / 4000s استفاده می کنید، سنسور هرگز در یک زمان کاملاً در معرض دید قرار نمی گیرد. در این حالت، در حالی که یک دهانه کوچک در حال عبور از روی سنسور است، شاتر در قسمت هایی قرار می گیرد. ممکن است در 1 / 10000s یک فلش روشن شود، بنابراین کل حسگر باید آن را ببیند.

توضیح سرعت همگام سازی فلش

برای توضیح سرعت همگام سازی فلش باید نحوه کارکرد کرکره را توضیح دهیم. سرعت همگام سازی دوربین به سریعترین سرعت شاتر اشاره دارد که می توانید برای روشن شدن کامل سنسور در هنگام روشن شدن فلش استفاده کنید.

با بسیاری از دوربین ها، این سرعت همگام سازی در محدوده 1 / 250s یا 1 / 320s است. اگر مطمئن نیستید ، دفترچه راهنمای دوربین و فلش خود را بررسی کنید، زیرا بعداً این مورد برای شما مهم می شود!

برخی از دوربین ها با عکاسی سریع و چندگانه امکان اطمینان از همگام سازی با سرعت بالا HSS را دارند تا مطمئن شوند که کل حسگر در معرض نور فلش قرار دارد.

همچنین می توانید از همگام سازی با سرعت پایین استفاده کنید تا بتوانید صحنه را در معرض دید قرار دهید و سپس از فلش برای پر کردن سایه ها استفاده کنید. مثالی از این موارد زمانی است که در معرض غروب خورشید قرار می گیرید (شاید 2 ثانیه) و سپس فلش را خاموش می کنید.

متعادل کننده فلش و محیط

ما می توانیم از فلش برای افزایش نور محیط ، متعادل کننده فلش و محیط استفاده کنیم. یا فقط می توانیم از فلش به عنوان نورپر کننده برای کاهش کنتراست استفاده کنیم.

عکس این عمل نیز صادق است – ما می توانیم از نور محیط برای کاهش کنتراست فلش استفاده کنیم. این ایده مستقیماً به مفهوم “کشیدن شاتر” مربوط می شود. فقط بخاطر داشته باشید که اگر از فلش TTL استفاده کنیم، می توانیم دیافراگم یا ISO یا سرعت شاتر را تغییر دهیم تا بر نور محیط تأثیر بگذارد. TTL با فلش دستی متفاوت است!

Fill-flash فلش پرکننده

Fill-flash معمولاً به این معنی است که ما یک سری تنظیمات داریم که در آن تصاویر خوب به نظر می رسند.لزوماً درست یا غلط وجود ندارد. زیبایی این کار این است که به ما فرصت می دهد فقط فلش بزنیم. از فلش استفاده کنید و نسبت به تنظیمات خود کمتر نگران باشید، زیرا جهت و کیفیت نور و ایده اهمیت بیشتری دارند.

بیشتر دوربین ها یک مد فلش پرکننده دارند که زمان عکاسی با فلش داخلی باعث فلش زدن آن می شود. استفاده از این مد باعث می شود که پوست مدل شما صاف تر به نظر رسیده و همچنین باعث حذف سایه های اضافی مانند زیر بینی می شوند.

منبع:akkasi.art

میانگین امتیازات ۵ از ۵