استفاده از مقوای رنگی یا کاغذ دیواری ارزان قیمت برای خلق عکس های تبلیغاتی حرفه ای

رنگ و نوع پس زمینه ای که برای سوژه خود انتخاب می کنیم، در نتیجه نهایی عکس تاثیر زیادی می گذارد. امروز هم می خواهم یک روش به صرفه اقتصادی و سریع را برای ایجاد پس زمینه به شما معرفی کنم: استفاده از کاغذ دیواری ارزان یا مقوای رنگی برای عکاسی تبلیغاتی (Commercial photography). اگر قصد عکاسی از محصولی همچون عینک را دارید، این مطلب برای شماست.

پس زمینه زرد رنگ

1- به عنوان اولین سوژه، تصمیم گرفتم از عینک آفتابی دوستم عکاسی کنم. برای این کار، از مقوای زرد رنگ استفاده کردم، چون با عینک کنتراست خوبی ایجاد می کرد. علاوه بر آن، رنگ زرد معنای تابستان را می رساند.

2- می خواستم عینک در هوا معلق باشد، بنابراین با چسب نواری، آن را از دو طرف به پایه های چراغ آویزان کردم.

استفاده از مقوای رنگی یا کاغذ دیواری ارزان قیمت برای خلق عکس های تبلیغاتی حرفه ای

3- برای ایجاد اثر پخش تدریجی گرادینتی (gradient) نور در پس زمینه، از یک فلاش اکسترنال که یک صفحه مشبک هدایت نور (زنبوری – Honeycomb ) در جلوی آن قرار داشت و به طرف پس زمینه تابیده می شد استفاده کردم.

۴- سخت ترین قسمت کار، ایجاد انعکاسات مناسب بر روی شیشه های عینک است. در ابتدا سعی کردم از یک سافت باکس که مستقیما به طرف عینک گرفته شده بود استفاده کنم، اما از نتایج عکس خوشم نیامد.

۵- یک پرده کاغذی سفید را در در سمت راست عینک قرار دادم و برای بهبود اثر گرادینت روی شیشه عینک، کل چینش صحنه ام را کمی بالاتر بردم تا جایی که عینک سطح بزرگی از پرده کاغذی را منعکس کند. بعد از یک استروب استودیویی تابیده شده به طرف پرده کاغذی به عنوان منبع نور اصلی استفاده کردم تا یک انعکاس محو بر روی شیشه های عینک ایجاد کنم.

۶- این شات نهایی من است.

بعد از کسب رضایت از نتیجه نهایی عکس، با فتوشاپ چسبی را که عینک با آن آویزان بود از عکس حذف کرده و Tone عکس را تصحیح کردم.

پس زمینه آبی آسمانی

۱- برای این شات، به یک پس زمینه با رنگ روشن احتیاج داشتم و پس زمینه آبی روشن را انتخاب کردم.

۲- برای معلق کردن ساعت در هوا، از یک پایه بوم و دو تا نخ استفاده کردم. یک نخ دیگر را هم در زیر ساعت – برای تنظیم چرخش و موقعیت ساعت چسباندم.

 

۳- نور اصلی را در سافت باکس در سمت چپ دوربین قرار دادم و از یک فلاش اکسترنال (همراه یک زنبوری) در پایین و جلوی ساعت، برای ایجاد هایلایت، استفاده کردم.

۴- برای ایجاد نورهای انعکاسی روی ساعت، یک رفلکتور/انعکاس دهنده نقره ای را در سمت راست ساعت قرار دادم و با تنظیم موقعیت آن با دست، به اثری که می خواستم دست پیدا کردم.

۵- کمی ویرایش در فتوشاپ و تمام!

نتیجه نهایی

پس زمینه کاغذ دیواری با طرح چوب

۱- این یکی از تکنیک هایی است که مدتها پیش در سایت flickr دیده بودم و می خواستم امتحانش کنم. سوژه من در این چینش، خود لنز دوربین بود.

۲- برای این شات، از یک کاغذ دیواری با طرح چوب استفاده کردم.

۳- برای این کار، اول یک استروب استودیویی را بر بالای سوژه (لنز) تنظیم کردم و یک متمرکز کننده نور (اسنوت/snoot) را در جلوی استروب گذاشتم. آن را تا نزدیکی سوژه پایین آوردم تا نور بسته ای روی آن ایجاد کند.

۴- برای ایجاد هایلایت در پس زمینه، از یک نور تابیده بر پس زمینه استفاده کردم.

۵- برای نور اصلی، از یک سافت باکس در سمت راست دوربین استفاده کردم تا نور پس زمینه را پر کند و سوژه (لنز) را روشن کند.

۶- نهایتا ۴ شات از سوژه (لنز دوربینم) گرفتم، که در فتوشاپ آنها را ویرایش کردم و به هم چسباندم.

این هم نتیجه نهایی، که با پس زمینه کاغذ دیواری ارزان ایجاد شده است.

منبع:Lenzak

میانگین امتیازات ۵ از ۵