اسرار عکاسی با موبایل چیست؟

چیزهای زیادی در محیط وب می توان یاد گرفت. بعضی از آن ها به قدری ساده هستند که تعجب می کنیم چرا تا به حال خودمان نمی دانستیم. یکی از این آموزش ها نکاتی در رابطه با عکاسی با موبایل است که بدونیم چند نمونه از این نکات را جمع آوری کرده و برای شما آورده است.

استفاده از هندزفری به عنوان شاتر

اسرار عکاسی با موبایل چیست؟

یکی از موارد کاربرد هندزفری که کمتر کسی به کار می برد استفاده از آن به عنوان شاتر دوربین است. برای این کار هندزفری را به گوشی وصل کنید. برنامه دوربین را باز کنید و دکمه + را برای گرفتن عکس فشار دهید.

سلفی هندزفری

اگر می خواهید در عکس های دسته جمعی حضور داشته باشید این روش ساده را به کار ببرید. برای این کار یک عدد کارت پلاستیکی را بردارید و دو بار تا بزنید. سپس گوشی را بین تاخوردگی قرار دهید و از تایمر یا هندزفری برای گرفتن عکس استفاده کنید.

عکس های دوقلوی پانورامیک

با استفاده از قابلیت پانوراما می توانید بدون استفاده از فوتوشاپ عکس های دوتایی از خودتان بگیرید. برای این کار حالت پانوراما را انتخاب کنید و از شخص بخواهید در یک جا بنشیند. سپس دوربین را تکان دهید و به محض این که شخص از قاب دوربین خارج شد متوقف شوید یا آرام تر گوشی را حرکت دهید. در همین زمان آن شخص باید بلند شود و در قاب بعدی قرار بگیرد.

زمین کوچک

برنامه های زیادی برای افکت های جالب در عکاسی هست. به عنوان مثال اپلیکیشن RollWorld که عکس ها را به شکل کره زمین در می آورد.

عکاسی زیرآبی

عکاسی زیرآبی با گوشی به مراتب راحت تر از دوربین است. گوشی را در یک لیوان خالی قرار دهید و برای گرفتن عکس لیوان را داخل آب قرار دهید. برای گرفتن عکس از هندزفری به عنوان شاتر استفاده کنید.

استفاده از رفلکتور

گاهی اوقات عکس های پرتره به نور بیشتری نیاز دارد. در این مواقع می توانید از هر چیزی که نور را منعکس می کند استفاده کنید. مثل ورقه های آلومینیومی یا آینه.

HDR

قابلیت HDR چندین عکس با نورهای متفاوت را با هم ترکیب می کند و یک عکس روشن تر ارائه می دهد. عکس های اچ دی آر حجم بیشتری دارند و فضای بیشتری را در گوشی اشغال می کنند. پس فقط از این قابلیت زمانی که می خواهید از غروب، درختان سرسبز یا گل ها عکس بگیرید استفاده کنید.

استفاده از بادکنک

برای گرفتن عکس های هوایی حتما نیاز نیست که پهباد استفاده کنید. فقط کافی است گوشی را به یک بادکنک وصل کنید.

عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو از محدوده قابلیت های دوربین موبایل خارج است اما میتوان با یک لنز کوچک این کار را انجام داد. با استفاده از گیره مو لنز را به دوربین موبایل وصل کنید و عکس های ماکرو بگیرید.

استفاده از عینک به عنوان فیلتر پولاریزه

عینک آب را شفاف تر، نورهای زننده را کمتر، و آسمان را زیباتر نشان می ده. عینک باید حتما پولاریزه باشد.

افزودن نور و رنگ

وجود یک هاله نور رنگی عکس را بی اندازه زیبا می کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک کاغذ رنگی براق است. برای این کار کاغذ رنگی را در کنار لنز دوربین موبایل قرار دهید و یک عکس رنگی زیبا بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵