اشتباهات رایج عکاسی از دریا که باید از آنها جلوگیری کنید

در این قسمت در مورد 5 اشتباه عکاسی از دریا و روش های جلوگیری از آنها صحبت خواهیم کرد.عکاسی از دریا یک روش قدیمی و محبوب است و لذت زیادی دارد.

مردم دوست دارند از اقیانوس عکس بگیرند. دریاهای اطراف جهان در دسترس اکثریت ما هستند.مردم تعطیلات آخر هفته را در سواحل طبیعی می گذارنند و اقیانوس ها مکانی عالی برای دور شدن از فشار شهرها و مشغله های زندگی است.

اقیانوس مکان بسیار زیبایی است و فرصتی عالی برای گرفتن عکس های خاطره انگیز محسوب می شود.در حالیکه ساحل، آسمان و کرانه شان شگفت انگیزند، ثبت کردن آنها با دوربین کار سختی است.

اشتباهات رایج عکاسی از دریا که باید از آنها جلوگیری کنید

اشتباه 1: آسمان های بدون ابر

یکی از اشتباهاتی که در عکاسی از دریا دیده می شود وجود یک آسمان بدون ابر در عکس است.بنابراین بهتر است یک روز ابری عکس بگیرید.

عکس گرفتن از اقیانوس همراه با اشکال مختلف ابر بالای دریا به خلق عکس هایی الهام بخش کمک خواهد کرد.اگر هنگام طلوع و غروب آفتاب از دریا عکس بگیرید متوجه تاثیر رنگ های موجود در آسمان خواهید شد.

غروب آتشین آفتاب در دل دریا منظره فوق العاده است. همچنین عکس گرفتن از ابرهای بزرگ سفید برای تکمیل اسمان آبی یا سیاه حرکت و زندگی را به عکس تان منتقل می کند.

اشتباه 2: عدم توجه به زمان جزر و مد

اگر بدون اینکه زمان جزر و مد را کنترل کنید برای عکس گرفتن از اقیانوس اقدام نمایید احتمالا آب و هوای بد و امواج بزرگ برایتان مشکل زا خواهند بود دریا و امواج میتوانند قدرتمند و غیرقابل پیش بینی باشند.من چندین بار با کفش های خیس در تلاش برای عکس گردن از امواج به خانه بازگشتم.

از ریسک های اقیانوس و خطرات احتمالی که آب شور می تواند برای دوربین و تجهیزاتتان داشته باشد، آگاه باشید.همیشه دوربین را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و وقتی به خانه بازگشتید تمیزش کنید.

اگر می خواهید تلاطم اقیانوس در زمان جزر و مد را در قاب قرار دهید یا صخره های بیرون زده در دل اقیانوس را نمایش دهید، در مورد زمان جزر و مد اطلاعات کامل را بدست آورید.بعضی ساعات جزر و مد باعث می شود که بتوانید عکس های بهتری با ترکیب فضای ساحل و اقیانوس بگیرید.

اشتباه 3: عدم توجه به ترکیب موجود

گرفتن عکس های زیبا از ساحل به راحتی که فکر می کنید نیست به ویژه اگر دقیقا به ترکیب قاب عکس تان فکر نکرده باشید.چند نکته قابل توجه خطوط هدایت کننده و قوانین سه گانه هستید.خطوط هدایت کننده روش مناسبی برای هدایت چشم بیننده در قاب به سمت نقطه کانونی عکس است.

آنها به شما کمک می کنند تا در عکس عمق ایجاد کنید.هنگام عکاسی از دریا متوجه خواهید شد که قرار دادن آسمان در میانه عکس تاثیر کمتری نسبت به قرار دادن سطح آب بالا یا پایین مرکز قاب دارد.

شاید از خود بپرسید که باید دریا را بیشتر در قاب قرار دهید یا اسمان؟ خب این بستگی به طبیعت صحنه ای دارد که پیش رویتان است و اینکه جذابترین جنبه موجود آن چیست.اگر آسمان زیبا و جذاب است، تصویر با داشتن آسمان بیشتر قویتر خواهد بود.اما اگر آسمان ویژگی خاصی ندارد و اقیانوس به زیبایی می درخشد، عکس را ترکیب کنید تا بیشتر دریا را شامل شود.در هر صورت سعی کنید خلاق باشید و عکس های بهتری بگیرید.

اشتباه 4: نداشتن نقطه مرکزی

یکی از مزیت های اصلی ساحل تنوع سوژه ها برای عکاسی است.با این حال عجیب است که بیشتر اوقات عکاسان مبتدی عکس هایی از دریا می گیرند که نقطه مرکزی ندارند.می توانید دوربین تان را بر روی هر تعداد موضوع جالب در دریا مانند کشتی های ماهیگیری،فانوس های دریایی، ماهی یا صخره ها متمرکز کنید.


اشتباه 5: عدم وجود پیش زمینه در عکس

در حالیکه دریا می تواند سوژه جذابی باشد، اشتباهی که عکاسان تازه کار مرتکب می شوند این است که از دریا و آسمان را بدون پیش زمینه عکس می گیرند.
در نور و موقعیت مناسب گاهی نتیجه می دهد. اما عکس گرفتن از یک عنصر اضافی مانند لبه های پرتگاه، گل ها، صدف ها یا رد پاها بر روی شن های ساحل زمینه را گسترش می دهد و بعد دیگری را به تصویر می افزاید.

نتیجه گیری
بهترین عکس های دریایی به ندرت اتفاقی گرفته شده اند.آنها نتیجه برنامه ریزی دقیق، تمرین و تلاش زیاد هستند.به عکاسی از دریا و سوژه های دریایی ادامه دهید تا در نهایت عکس های زیبایی بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵