افکت Glitch را درPremiere Pro در3 مرحله ایجاد کنید

آیا می خواهید یک افکت Glitch بدون هیچ پلاگینی را در Adobe Premiere Pro برای خود ایجاد کنید؟ Glitch Effect در چند سال گذشته بسیار محبوب شده است. این اثرهای جلوه ای در فیلم های موسیقی، تبلیغات و همه رسانه های اجتماعی کاربرد دارد. بنابراین اگر کار کردن با اثر جلوه ای را بلد نیستید ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم.

کار با افکت Glitch

آسان است که فرض کنیم می توانیم اهمیت کار با اثر جلوه ای را نادیده بگیریم، زیرا اکثر آموزش هایی که در مورد ایجاد اثر جلوه ای مشاهده می کنید، در After Effects ساخته شده اند و باید با قیمت های زیادی این آموزش ها را خریداری کنید. بنابراین اگر تجربه زیادی در AE ندارید، ما ساده ترین آموزش glitch در وب را از پیتر مک کینون در مورد چگونگی ایجاد یک انتقال glitchy در سه مرحله آسان را با استفاده از Premiere Pro پیدا کرده ایم. این کار برای ایجاد یک اثر جلوه ای کاملا ابتدایی است، اما کار ما را به سرعت و به آسانی راه می اندازد. بیایید آموزش را شروع کنیم!

بریدن کلیپ خود

افکت Glitch را درPremiere Pro در3 مرحله ایجاد کنید

کلیپ خود را وارد کنید و آن را به timeline خود بکشید. برای ایجاد نوعی جلوه بارق، کلیپ خود را چند بار با فاصله های کوتاهی برش دهید. سپس برخی از قطعات برش خورده را پاک کنید تا بتوانید گزینه “cut in and out” را وارد کنید. مطمئن شوید که آن را تغییر دهید تا کمی تصادفی به نظر بیاید. برخی از برش ها را فقط در ۲ فریم و سایرین را در ۵ فریم انجام دهید.

کثیر و تغییر Opacity

هنگامی که timeline خود را آماده کردید، کلیپ هایی را که هنوز در timeline شما هستند، بگیرید و با نگه داشتن Alt +Click ، ​​لایه دوم را برای همه آنها کپی کنید و سپس کلیپ تکراری را از مسیر V2 در timeline خود بکشید. در قدم بعد، جلوه های ویدیویی اولین کلیپ تکراری را باز کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که opacity را به حدود ۵۰٪ کاهش دهید، و سپس موقعیت را فقط کمی با کلیپ اصلی تغییر دهید. این مورد است که باعث می شود تا مردم به دنبال یک جلوه باشند. به کلیپ دوم خود بروید و همین کار را دوباره انجام دهید، اما این بار کمی با استفاده از ابزارهای موجود، بزرگنمایی کنید تا این درخشش کمی متفاوت از نوع اول باشد.

تقسیم RGB و تقویت رنگ

برای اینکه اثر جلوه ای واقعا حرفه ای به نظر بیاید، رنگ کلیپ V2 را تغییر دهید تا جلوه ای جذاب از RGB داشته باشید. اگر به همین دلیل می خواهید در رنگ لومتری ( Lumetri) بمانید، با اشباع، رنگ و نور در کلیپ خود پیش بروید. از آنجا که تاری و ابهام (opacity) تنها ۵۰٪ است، تصحیح رنگ شدید با کلیپ اصلی ترکیب می شود تا ظاهری را که می خواهید ایجاد کنید.

اگر واقعا می خواهید رنگ را به یک رنگ عمیق RGB تغییر دهید، از روی صفحه جلوه افکت خود گزینه Arithmetic effect را انتخاب کنید. این گزینه به شما این امکان را می دهد تا RGB کلیپ خود را عمیقا تنظیم کنید. تنظیمات کشویی Operator را به Max تغییر دهید و سپس رنگ RGB مورد نظر خود را به Red Value ،Green Value یا Blue Value تغییر دهید. این یک دوز شدید از تضاد رنگی واضح با کلیپ glitched شما به ارمغان می آورد. برای آمیختن آن با کلیپ اصلی، به تنظیمات opacity بروید، و آن را به گزینه Linear Color Dodge تغییر دهید. این ترکیب نهایی، منظره ای جنون آمیز را برای دنباله نمایش داده شده شما، تزئین می کند و به ظاهر سورئال کلیپ مورد نظر شما می افزاید.

کاربرد افکت Glitch

اگر این آموزش کمی ساده است و می خواهید glitch خود را حرفه ای تر کنید، شاید وقت آن رسیده که فارغ التحصیل دوره های After Effects شوید. جاش نوئل یک آموزش حرفه ای در مورد چگونگی استفاده از جلوه های گرافیکی و فیلم ها در AE و ترکیب RGB Splitting Displaction Distortion و Noise را به بازار عرضه کرده است که می توانید از آنها استفاده لازم را ببرید. در صورت نداشتن وقت برای کار بر روی جلوه های خود، Shutterstock یک مجموعه قدرتمند از اثرات جلوه ای و انتقال آنها را برای استفاده در پروژه های شما ارائه می دهد. این عناصر اثرات جلوه ای با Premiere Pro و سایر NLE ها سازگار هستند. برای استفاده بهتر، این آموزش را چند بار تکرار کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵