انواع چتر و کابرد آنها

اساساً چهار نوع چتر عکاسی وجود دارد ، اگرچه می توان از آنها برای تولید فیلم نیز استفاده کرد.

الف) تابش مستقیم

ب) چتر بازتابنده

ج) چتر پارابولیک

د) سافت باکس چتری

انواع چتر و کابرد آنها

چتر در عکاسی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست ، این اصلاح کننده های نور مانند چتر هستند ، اما بدون دسته.

آنها دارای یک ستون فلزی مرکزی و چندین میله انعطاف پذیر هستند که به طور موثر مواد پوشش را به 8 یا بیشتر پانل های منحنی مثلثی کشانده اند. این ماده یا یک پارچه پخش کننده سفید است یا یک پارچه مشکی مات که داخل آن منعکس کننده است.

تکنولوژی ساده است. هدف این است که کیفیت نور خود را با پخش آن در یک منطقه بزرگتر تغییر دهید و به طور موثر منبع نور را گسترش دهید.

سایز چتر

چترهای عکاسی در اندازه های مختلف موجود است. به طور معمول ، کوچکترین آن 33 اینچ خواهد بود. بزرگترین آن حدود 7 فوت قطر دارد.

با افزایش سایز چتر ، سایه ها نرم تر به نظر می رسند.

هرچه چتر (نسبت به سوژه) کوچکتر باشد ، نور سخت تر است. هرچه چتر بزرگتر باشد نور ملایم تری دارد.

فاصله چتر از سوژه نیز یک عامل مهم است. برای نور ملایم فاصله چتر تا سوژه را کاهش دهید و برای نور شدیدتر فاصله را افزایش دهید.

چترها از کدام سمت روبروی سوژه قرار می گیرند؟

صرف نظر از نوع چتر عکاسی که استفاده می کنید ، لامپ همیشه به سمت داخل ، به سمت پارچه چتر ، اشاره می کند.

حالا که می دانید لامپ به کدام سمت است ، احتمالاً می خواهید بدانید که کدام قسمت از چتر با سوژه شما روبرو است؟ پاسخ بستگی به نوع چتری دارد که از آن استفاده می کنید.

1- چتر تابش مستقیم

در این چتر این سطح بیرونی (محدب) است که به سمت سوژه نشانه رفته است.می توانید از آن به طور معمول استفاده کنید و قسمت بیرونی یا بالای آن با سوژه شما روبرو باشد.با این حال ، شما همچنین می توانید چتر را بچرخانید و قسمت داخلی چتر رو به سوژه باشد.

در این پیکربندی ، به عنوان یک چتر بازتابی نرم عمل می کند. شما حتی می توانید از طریق چترهایی که قصد استفاده از آنها را دارند خریداری کنید. آنها شامل یک پوشش بیرونی مشکی هستند که مانع از خروج نور از پشت چتر می شود.

چتر بازتابنده

چترهای انعکاسی در لایه خارجی دارای پوشش مشکی هستند تا نشت نور از عقب کاهش یابد. این کار تمرکز یا کنترل بیشتری را بر روی جایی که می خواهید نور به آنجا برود فراهم می کند.

قسمت داخلی چتر منعکس کننده سفید ، نقره ای یا طلایی است.

چتر پارابولیک

یک چتر پارابولیک مانند یک چتر بازتابنده معمولی است. با این حال ، دارای صفحات پارچه ای بسیار بیشتری است و مشخصات آن گردتر و عمیق تر است.برای دستیابی به شکل سهموی مورد نیاز ، دارای صفحات پارچه ای بیشتری خواهد بود. همچنین اندازه بزرگتری دارد.

طراحی یک چتر پارابولیک شبیه دیش ماهواره است ، ولی به صورت معکوس. این نور از سطح سهمی بیرون می زند و یک پرتو متمرکز از نور نرم ایجاد می کند.آنها همچنین ممکن است دارای یک دیفیوزر داخلی باشند تا نور را بیشتر نرم کنند.

سافت باکس چتری

سافت باکسی که ساختار شبیه به چتر دارد ، بنابراین راه اندازی آن بسیار سریع و آسان است. اما دارای ویژگی های یک سافت باکس ، یعنی کنترل و جهت گیری است.

با قرار دادن یک دیفیوزر در جلوی چتر بازتابنده ، نور به طور موثر تبدیل به یک سافت باکس چتر می شود.دیفیوزر دارای یک سوراخ خارج از مرکز خواهد بود. اجازه می دهد تا یک فلاش نورگیر یا یک نور پیوسته به میله مرکزی متصل شده و به چتر فشرده شود. اگر به تازگی مشغول عکاسی پرتره یا تولید فیلم هستید ، سافت باکس چتر یک انتخاب عالی خواهد بود.

منبع:miniatorcam.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵