راهکار‌هایی برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها فرقی ندارد که شما یک عکاس مبتدی یا یک عکاس حرفه‌ای و باتجربه باشید؛ در هر صورت اگر از اصول خاصی کمک بگیرید و نکات مهم ‌را که تاثیر بسیار زیادی در بهبود عکس دارد رعایت کنید، کار شما بسیار زیباتر و حرفه‌ای‌تر دیده می‌شود.

راهکار‌هایی برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها فرقی ندارد که شما یک عکاس مبتدی یا یک عکاس حرفه‌ای و باتجربه باشید؛ در هر صورت اگر از اصول خاصی کمک بگیرید و نکات مهم ‌را که تاثیر بسیار زیادی در بهبود عکس دارد رعایت کنید، کار شما بسیار زیباتر و حرفه‌ای‌تر دیده می‌شود. در این مطلب، قصد دارید تا چند راهکار مهم برای لاغرتر به نظر رسیدن در  عکس‌ها را بررسی کند. با ما همراه شوید.

تکنیک‌هایی برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

 1. اولین ترفندی که می‌توانید برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها به‌ کار بگیرید، این‌ است که پاهایتان را به ‌صورت ضربدری قرار دهید. این ترفند عکاسی برای افرادی که به چاقی مبتلا هستند و یا پاهای تپلی دارند بسیار مناسب‌ است؛ و باعث لاغرتر نشان دادن پاها می‌شود.
 2. اگر برای عکس گرفتن ژست نشسته ‌را انتخاب می‌کنید، برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها بهتر است که به جایی تکیه ندهید؛ و کمرتان کاملا صاف و سرتان نیز به سمت دوربین جلو باشد.
 3. اگر می‌خواهید دست‌ها و بازوهایتان در عکس لاغرتر به نظر برسد، سعی کنید آن‌ها را به بدنتان نچسبانید. دست‌هایتان را کمی از بدن فاصله داده و به آن‌ها زاویه دهید.
 4. برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها سعی کنید در عکس‌های دسته‌ جمعی در کنار افراد لاغرنایستید؛ زیرا با این ‌کار ناخودآگاه تفاوت‌ها بسیار پر رنگ می‌شوند.

اصول لباس پوشیدن صحیح برای لاغرتر به نظر رسیدن

نحوه پوشیدن لباس در عکاسی تاثیر بسزایی بر لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها دارد‌؛ پس با دقت نکات توصیه شده‌ را رعایت کنید:

 • توصیه می‌شود تا می‌توانید از لباس‌هایی با طرح‌های خیلی بزرگ، برجسته یا چهارخانه و… استفاده نکنید.

راه حل: از لباس‌های ساده با طرح‌های ساده بیشتر استفاده کنید.

 • نپوشیدن لباس‌های چین‌دار یا پف‌دار در بالا تنه و پایین ‌تنه

راه حل: لباس متناسب قد خود بپوشید.

 • از رنگ‌های خیلی جیغ و روشن در استایلتان کمتر استفاده کنید

راه حل: برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها از استایل تک ‌رنگ استفاده کنید؛ زیرا باعث کشیده‌تر نشان دادن اندام شما می‌شود.

 • نپوشیدن لباس‌هایی با طرح راه‌ راه افقی

شما را در عکس‌ها پهن‌تر نشان می‌دهد.

راه حل: جهت لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها، لباس‌هایی با طرح راه‌ راه عمودی بپوشید که با ایجاد خطای دید، به کشیده‌تر نشان دادن اندام شما کمک کند.

 • لباس‌های خیلی‌ تنگ یا خیلی گشاد در عکاسی توصیه نمی‌شود

راه حل: لباس‌های کمی آزاد و راحت در تن بپوشید (نه به گونه ای که در تن شما به اصطلاح گریه کند و نه این‌که خیلی تنگ باشد).

 • استفاده از رنگ‌های روشن و سایز تنگ برای شلوار

راه حل: استفاده از رنگ‌های تیره برای شلوار و پوشیدن شلوار دمپا (پاچه گشاد) جلوه بسیار زیبایی به استایل شما می‌دهد و پاهای شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. تاثیر رنگ‌ها در عکس، چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

 • اگر اندام پُری دارید اما برجستگی زیادی در پایین‌ تنه ندارید، از کمربندهای مینیمال در استایل خود استفاده کنید.

کمربند هم‌چنین در عکاسی هم جلوه زیبایی به عکس می‌‌بخشد. در واقع اضافه‌ وزن داشتن و چاقی از نظر طراحی ‌استایل و مد ضعف محسوب نمی‌شود؛ چرا که با جادوی طراحی ‌مد و با کمی ظریف ‌کاری در انتخاب رنگ، طرح و مدل لباس‌ها و… با هر لباسی می‌توانید موفق به لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها شوید؛ و همچنین خوش ‌استایل و خوش ‌پوش دیده شوید.

نکات مهم برای گرفتن بهتر عکس‌ها

در این قسمت نکاتی مهم جهت عکاسی اصولی را برای شما شرح می‌دهیم:

 • نلرزیدن دوربین و تار نشدن عکس

نکته اول و طلایی، نلرزیدن دست و دوربین ‌است که باعث تار شدن عکس‌ها می‌شود. حتی اگر همه نکات عکاسی ‌‌‌را هم رعایت کرده‌ باشید، باز هم عکس شما بلا استفاده‌ خواهد شد. پس تا حد امکان سعی‌ کنید که دوربین را نزدیک بدن و با هر دو دستتان نگه‌ دارید. اگر حرفه‌ای هستید، حتما از سه پایه‌ دوربین استفاده کنید تا خیالتان از تار نشدن عکس‌ها راحت باشد.

شما باید با راهکارهای جلوگیری از لرزش دوربین عکاسی آشنا باشید تا از آن‌ها استفاده کنید.

 • ایجاد حس‌ عمق در عکس‌ها

وقتی در عکس‌ها حس عمق ایجاد می‌شود، بیننده حس می‌کند که در آن عکس حضور دارد و آن‌ را از عمق وجود احساس می‌کند.

 • از مثلث نوردهی در عکس‌هایتان استفاده کنید

با استفاده از مثلث نوردهی، عکس‌ها جلوه بسیار زیباتری به عکس می‌دهید.

 • از پس‌زمینه‌های ساده در عکاسی استفاده کنید

از بک‌گراند یا همان پس‌زمینه‌های ساده استفاده کنید؛ تا تمرکز بیننده بیشتر به سوژه‌ی عکاسی جلب شود و روی آن تمرکز کند.

زبان بدن برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

نکته‌ای که بسیاری از عکاسان به آن توجه نمی‌کنند، حالت بدن در عکاسی یا همان زبان بدن ‌است‌‌. درست ‌است که بسیاری از چیزها مانند لباس، آرایش، نورپرداری و… اهمیت فراوانی دارد؛ اما حالت بدن و یا همان حسی که عکس قصد دارد به بیننده منتقل کند هم بسیار حائز اهمیت ‌است.

پس باید توجه داشته باشید که وضعیت چیزی یا کسی که قصد دارید از آن عکس بگیرید، با حسی که می‌خواهید با آن عکس انتقال دهید، همخوانی داشته‌ باشد؛ و هم‌چنین به زاویه‌ی گرفتن عکس‌ هم دقت فراوان داشته باشید که باعث چاقی و لاغری ناخواسته مدل‌ها در عکسبرداری نشوید.

ژست‌های عکاسی مناسب برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

ممکن است افرادی که اضافه وزن دارند و یا توپُر هستند، علاقه‌ای به عکس گرفتن نداشته باشند؛ و یا حتی از‌ آن متنفر باشند. اما با یک ترفند ساده می‌توان عکس‌های فوق‌‌العاده‌ای از این افراد گرفت. در واقع همه ‌چیز به راهکارهای عکاسی و ژست‌های عکاسی برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها ارتباط دارد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی راهکارهایی ساده برای لاغرتر به نظر رسیدن در عکس‌ها پرداختیم.

شما باید به این باور برسید که با هر قد و وزنی زیبا هستید. تا خود شما به خوب بودن خودتان ایمان نداشته باشید، دیگران هم این حس را پیدا نمی‌کنند؛ پس اولین اصل داشتن اعتماد به‌ نفس بالا با هر ویژگی ظاهری‌ است.

برای اضافه ‌وزن هم باید گفت که هر چیزی راه بخصوص خود را دارد. پس از ظاهر خود ناراضی نباشید و بجای شکایت‌ کردن به دنبال راهکارهایی برای مشکلات خود در هر زمینه‌ای بگردید.

آنقدر پیگیری کنید تا به جواب دلخواه برسید و آنگاه با اعتماد به ‌نفس کامل در صحنه حضور پیدا کنید.

در ضمن آراسته‌ بودن را هرگز فراموش نکنید که در ظاهر شما تاثیر شگفت ‌انگیزی دارد که شاید شما از آن‌ها بی‌خبر باشید.

برای‌ مثال همیشه سعی کنید در کیف خود یک‌ سری وسایل مخصوص را به همراه داشته باشید که هم در شرایط عادی و هم در عکسبرداری به شما کمک قابل توجهی می‌کنند و مورد نیازتان هستند.

اولین چیز یک آیینه کوچک است که باید همواره همراه شما باشد؛ دومین مورد کیف لوازم‌ آرایشی است که هنگام عکاسی خیلی به‌ کار می‌آید.همچنین برای محافظت از پوست خود همیشه سعی کنید کرم ضد آفتاب خود را به همراه داشته باشید و هر چند ساعت یک ‌بار آن ‌را تمدید کنید.مورد بعد شانه یا همان برس شماست که خیلی مهم ‌است که فقط مختص خود شما باشد؛ چون رعایت بهداشت در این زمینه اهمیت فراوانی دارد.پس سعی کنید همیشه موهای آراسته، ناخن‌های مرتب، لباس‌های تمیز، و… داشته باشید تا حتی در هنگام بی‌حوصلگی هم زیبا و جذاب به ‌نظر برسید.

منبع:mihanshot.ir

میانگین امتیازات ۵ از ۵