ریم لایت (Rim-Light) چیست؟

ریم لایت

آیا تا به حال عکسی را دیده اید که موضوع در آن ضد نور است و هم زمان هاله ای از نور قوی موضوع را احاطه کرده باشد. این عکس دقیقا از نوع عکس های ضد نوری که با آن ها آشنا هستید نیست. در این نوع عکس سوژه نسبت به عکس های ضد نور استاندارد، واضح تر ‏‏‏‏‏‏‏‏(قابل رویت) است و هاله ای از نور درخشان در اطراف سوژه دیده می شود. این نور درخشان ریم لایت نامیده می شود.

ریم لایت (Rim-Light) چیست؟

ریم لایت یک تکنیک فوق العاده است برای افزودن جلوه ای خاص به عکس و این روش نه تنها به شما کمک می کند که در زمینه نور پردازی مهارت بیشتری پیدا کنید بلکه به شما این امکان را می دهد تا سوژه را نسبت به پس زمینه بر جسته سازید. از آنجایی که ایجاد این ریم رلایت یک تکنیک است برای مهارت پیدا کردن در آن باید تمرین کنید و همچنین نکات ساده ای را به ذهن بسپارید.

نکته اول:

برای ایجاد ریم لایت لازم است که سوژه بین شما ‏‏‏‏‏‏‏‏(عکاس) و منبع نوری که با آن کار می کنید قرار گیرد. مثلا برای عکاسی از کودکی در حال بازی کافی است منبع نور را پشت کودک قرار دهید ‏‏‏‏‏‏‏‏(منبع نور می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد).

نکته دوم:

به وجود آوردن افکت ریم رلایت، با عکاسی در ساعت های طلایی روز با موفقیت بیشتری همراه است. پیشنهاد می کنم این نوع عکاسی را در ساعت هایی که خورشید در سطوح پایین آسمان قرار گرفته ‏‏‏‏‏‏‏‏(طلوع و غروب) انجام دهید. زمانی که منبع نور مثلا خورشید در وسط آسمان قرار دارد ‏‏‏‏‏‏‏‏(نیمه روز) نور بسیار شدید است و شرایط برای ایجاد ریم لایت مناسب نیست.

منبع:axaneh.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵