سه روش برای استفاده از نورهای LED رنگی RGB در عکاسی پرتره

چطور به سادگی یک پس زمینه رنگی یا رنگارنگ برای پرتره مان ایجاد کنیم؟ یا به صورت مدل در عکاسی پرتره رنگ های مختلف اضافه کنیم؟ با جادوی نور لامپ های ال ای دی رنگی. منبع نور های LED رنگی (RGB) یک تکنولوژی نسبتا جدید، و ابزار نورپردازی شگفت انگیزی هستند که عکاسان باید از مزایای آن ها بهره مند شوند.

قبل از وجود این تکنولوژی، ما مجبور بودیم به اضافه کردن ژل یا همان طلق های رنگی به فلاش هایمان متوسل شویم تا به تصاویرمان کمی رنگ بدهیم. این کار خوب بود و هنوز هم هست، اما توانایی تغییر رنگ و اشباع نورهایتان با زدن یک سوئیچ یا چرخاندن یک دکمه فوق العاده مفید است.

در ادامه این مقاله، من سه روش مختلفی که عکاسان می توانند از این چراغ ها در عکاسی پرتره خود استفاده کنند را مطرح کرده ام.

۱-تغییر رنگ پس زمینه

نصب پس زمینه هایی با رنگ های مختلف می تواند خسته کننده و نیازمند فضای اضافی باشد. یک راه خوب برای حل این مشکل این است که چند چراغ RGB LED در مقابل یک پس زمینه سفید قرار دهید. تنها کافی است رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید، و بوم، یک پس زمینه رنگی متفاوت به دست خواهید آورد!

بسته به اندازه و فاصله چراغ هایی که استفاده می کنید، ممکن است لکه های نوری بر روی پس زمینه ایجاد شود، اما این جای هیچ نگرانی ندارد، چون می توانید با تغییر موقعیت چراغ ها و تعدیل کننده هایی که استفاده می کنید، نور را یکنواخت کنید.

یک ویژگی جالب دیگر که بسیاری از چراغ های RGB دارند این است که می توانند به آرامی (یا با هر سرعتی که دوست دارید) بین رنگ های مختلف جا به جا شوند. این یک راه ساده برای ارائه تنوع بیشتر در پس زمینه عکس های مشتریان شماست.

باز هم تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند دکمه را فشار دهید. دیگر لازم نیست برای پایین آوردن یک پس زمینه رنگی خاص و قرار دادن یک پس زمینه جدید، عکاسی را متوقف کنید، فقط برای این که متوجه شوید آن رنگ را برای عکس دوست ندارید.

با استفاده از این روش، به راحتی می توانید در عرض چند دقیقه عکاسی، تمام گزینه های مختلف پس زمینه های رنگی که می توانید استفاده کنید و نحوه تاثیر آنها بر پرتره خود را ببینید.

۲-استفاده از رنگ به طور مستقیم بر روی سوژه

یک راه دیگر برای ایجاد یک ظاهر منحصر به فرد در کارتان این است که از رنگ به طور مستقیم بر روی سوژه خود استفاده کنید. این ظاهر فراتر از نورپردازی استانداردی است که ۹۵% عکاسان پرتره استفاده می کنند، و فرصت های بی شماری برای شما فراهم می کند.

من متوجه شده ام که برخی از رنگ ها بر روی صورت بهتر از بقیه به نظر می رسند، اما این بدین معنی نیست که استفاده از رنگ های دیگر اشتباه است.در صورت لزوم رنگ ها را با هم ترکیب و تطبیق کنید. آزمایش کنید. هیچ راه «اشتباهی» وجود ندارد.

 

 

۳-خودِ چراغ ها را به صحنه اضافه کنید

یک راه عالی برای اضافه کردن یک چیز جدید به تصاویرتان این است که از چراغ های واقعی در کادر استفاده کنید. این کار می تواند بیننده را به صحنه شما منتقل کند، و با نشان دادن کمی از فضای پشت صحنه استودیو، تا حدودی حال و هوای جلسه عکاسی را به آنها نشان دهد.

اگر یک پالت رنگ خاص را در عکس خود ترکیب کنید، و چراغ را در کادر باقی بگذارید، این کار پیش زمینه ای نسبت به ظاهر کلی تصویر به بیننده می دهد. بدون وجود چراغ در عکس، ببیننده ممکن است گیج شود که چرا تصویر از این تُن رنگ ها تشکیل شده است.

 

نتیجه گیری

استفاده از نور های LED رنگی در کارتان تنها مستلزم آزمایش و عدم استفاده دائمی از چیدمان های نورپردازی قدیمی است. کمی رنگ صورتی به سمت راست کادر خود اضافه کنید و ببینید با عکس شما چه می کند؛ کمی رنگ آبی به صورت سوژه خود اضافه کنید، یا نورهای سفید و رنگی را در کادر خود با هم ترکیب کنید؛ سپس به آزمایش کردن ادامه دهید تا همه چیز را تازه نگه دارید.

من فکر می کنم که این نوع نورپردازی به افزودن آن درخششی که بسیاری از افراد در هنگام استفاده مکرر از چیدمان های نورپردازی قدیمی از دست می دهند، کمک می کند.

آیا شما تا به حال نور های RGB را امتحان کرده اید؟ روش مورد علاقه شما برای افزودن رنگ به عکس هایتان چیست؟

نویسنده: متیو همیلتون (Matthew Hamilton)

میانگین امتیازات ۵ از ۵