ثبت تصاویر خارق‌العاده برای فروش اینترنتی محصولات

در این مقاله قصد دارم نکاتی را در مورد عکاسی از محصول برای شما بگویم تا تصاویر جذاب‌تری را ثبت کنید.

اینترنت یک محیط بصری و کاربر محور است. شما می‌توانید زیباترین و پرمعناترین نوشته‌ها را داشته باشید، اما این عکس‌ها هستند که مشتری را جذب محصول شما می‌کنند. اکثر مردم برای اینکه به خرید اینترنتی ترغیب شوند، لازم است تصاویری را مشاهده کنند که آنها را راضی کند. مطالعه عکاسی از محصول را از دست ندهید.

باید عکاسی از محصول حرفه‌ای، دقیق و جذاب باشد. برای اینکه محصولات شما در بین دریایی از سایت‌های تجارت الکترونیکی متمایز شود، نیاز است تصاویرتان را با تکنیک‌های متفاوتی ثبت کنید. من در این مقاله به چند مورد از این تکنیک‌ها اشاره کردم که می‌تواند برایتان مفید باشد. پس همراه من باشید …

چه چیزی باعث می‌شود عکس‌هایتان زیبا شوند ؟

بهترین نتایج در عکاسی از یک محصول ، عکس‌هایی هستند که واضح و شارپ ثبت شده باشند و هیچ بک گراند مزاحمی نداشته باشند. برای اینکه مطمئن شوید تمرکز روی محصولات است، عکسهای خود را روی پس زمینه سفید ثبت کنید. این نه تنها توجه بیننده را به کالایی که قصد خرید آن را دارد جلب می‌کند، بلکه هماهنگی بیشتری را بین محصولات مختلف در وبسایت شما به وجود می‌آورد.

ثبت تصاویر خارق‌العاده برای فروش اینترنتی محصولات

سعی کنید برای بهتر و جذاب‌تر شدن کاذب محصولاتتان از ترفندهایی استفاده نکنید که محصول شما را غیر واقعی نشان دهند. بهترین حالت همان است که با نور طبیعی روز عکاسی کنید. سعی کنید برای اینکه محصولاتتان برای کاربران بهتر تجسم شوند، از تمام زوایای آنها عکاسی کنید.

این گونه عکاسی بهترین حالت برای شخصیست که برای خرید کردن قرار نیست کالا را از نزدیک ببیند. سعی کنید زوایای مختلف را آزمایش کنید، این به شما ایده می‌دهد که چگونه عکس اصلیتان را ثبت کنید.

نکات و تکنیک‌هایی برای عکاسی از محصول

از دوربین مناسب استفاده کنید

اگر بین گوشی‌های هوشمند و دوربین بدون آینه یا DSLR قرار است یکی را انتخاب کنید، انتخاب شما دوربین اختصاصی خودتان باشد. این روزها گوشی‌های هوشمند به قدری پیشرفت کرده‌اند که به شما کمک می‌کنند تصاویری در حد یک دوربین حرفه‌ای از محصول ثبت کنید.

نیازی نیست پول خود را صرف خرید یک دوربین گران قیمت کنید. تمام دوربین‌های مدرن بدون آینه و DSLR عکسهایی با کیفیت بالا می‌گیرند و دارای ویژگی‌ مختلف و تنظیمات دستی گسترده هستند که می‌توانید هنگام عکاسی از آنها برای بهتر شدن تصاویرتان استفاده کنید.

برای بهتر شدن تصاویری که قرار است در کسب و کار اینترنتیان استفاده کنید می‌توانید روی بعضی از لوازم جانبی سرمایه گذاری کنید که واقعا در بهتر شدن عکس‌ها به شما کمک می‌کنند.

لنز مناسب برای دوربینتان (راهنمای لنزها)

بسته به دوربینی که دارید و همچنین محصولی که می‌خواهید از آن عکاسی کنید، سعی کنید بهترین لنز را انتخاب کنید. اگر از فاصله کم عکاسی می‌کنید یا سوژه شما خیلی کوچک است، یک لنز ماکرو تهیه کنید تا جزئیات بیشتری را به تصویر بکشد.

از طرف دیگر، لنزهای پرایم عمق میدان کمتری دارند، بنابراین می‌توانند بخش خاصی از محصول شما را واضح کرده و باقی را محو کنند. آنها همچنین پس زمینه را به خوبی از سوژه جدا می‌کنند.

فراموش نکنید که از لنزهای واید ( که برای عکاسی منظره استفاده می‌شود ) استفاده نکنید، زیرا محصولات شما را از شکل طبیعی خود خارج می‌کنند. در واقع اعوجاجی را به وجود می‌آورند که پرسپکتیو تصویر شما را به هم می‌ریزد.

سه پایه با کیفیت

یک سه پایه محکم به شما کمک می‌کند تا عکس‌هایی بدون لرزش و شارپ را ثبت کنید و همچنین این امکان را به شما می‌دهد از هر زاویه‌ای به راحتی عکس بگیرید. یک سه پایه استاندارد با سری بال هد می‌تواند در اینجا برای شما مناسب باشد.

بک‌گراند سفید

همانطور که اشاره کردیم، یک پس زمینه سفید ساده بهترین تکنیک شروع برای عکاسی حرفه‌ای از محصولات است. شما می‌توانید یک پس زمینه با کیفیت بالا خریداری کنید و همچنین یک رول کاغذ سفید هم می‌تواند نیاز شما را در این زمینه پاسخگو باشد.

نورپردازی

چه از نور طبیعی که خورشید است استفاده می‌کنید یا از نور مصنوعی مانند شمع، آتش یا لامپ، باید سعی کنید سایه‌هایی از محصول را که در جهت مخالف نور ایجاد می‌شوند کمتر کنید. استفاده از یک رفلکتور راهی ارزان و موثر برای هدایت نور و نرم کردن سایه‌ها مطابق خواسته‌ی شماست.

اگر نورپردازی مصنوعی را انتخاب می‌کنید، سعی کنید از فلاش داخلی دوربین اجتناب کنید، چرا که ممکن است سایه‌های تاریک و عمیقی را ایجاد کند. در عوض، به سراغ یک فلاش خارجی، مانند چراغ LED یا یک منبع نور بزرگتر استودیویی بروید.

نکته حرفه‌ای : به فضای کاری خود فکر کنید. برای نمایش محصولات خود به یک میز نیاز دارید تا محصولتان را روی آن بگذارید. پیشنهاد می‌کنم آن را در جلوی یک دیوار یک دست و سفید و ترجیحا روبروی یک پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی استفاده کنید.

سبک منحصر به فرد خودتان را برای عکاسی از محصول داشته باشید

اکنون که همه تنظیمات را انجام داده‌اید، وقت آن است که شروع به عکاسی کنید ! اگر تازه وارد عکاسی شده‌اید یا برای اولین بار اقدام به عکاسی از محصول کرده‌اید، صبوری فاکتور مهمی است؛ این نوع عکاسی هم مانند هر نوع عکاسی دیگر، می‌تواند زمان زیادی از شما بگیرد و دانستن این نکته بسیار مهم است.

از حالت دستی ( Manual ) استفاده کنید

بسیاری از ما عادت کرده‌ایم که دوربین تمام کارها را خودش و به صورت خودکار برای ما انجام دهد، اما عکس گرفتن به صورت دستی یک مهارت بسیار عالی است.

با اعمال کردن تنظیمات به صورت دستی، به احتمال زیاد به عکس‌هایی خواهید رسید که متناسب با سبک دلخواه شما باشد. اگر با تنظیمات دستی آشنا هستید، با افزایش عدد f/stop به عمق میدان بیشتر دستیابی پیدا کنید و میزان نوردهی خود را تا زمانی که از تصویر نهایی راضی نشدید تغییر دهید.

اگر برای استفاده از حالت دستی کاملا راحت نیستید، از حالت اولویت دیافراگم یا AV استفاده کنید. بعد از تنظیم دیافراگم، دوربین شما بقیه کارها را خودش و به صورت خودکار انجام می‌دهد. دیافراگم بسته‌تر به شما کمک می‌کند تا سوژه را در کانون دید بیننده قرار دهید تا توجه و تمرکز بیشتری روی آن باشد.

زیاد عکس بگیرید !

هر چه عکس‌های بیشتری بگیرید، بهتر است ! برای یک عکاس، چیزی بدتر از این نیست که در انتها زمانی که به بررسی عکس‌های خود می‌پردازد، دریابد که به هدفی که می‌خواسته نرسیده یا فراموش کرده از زاویه‌ی خاصی عکس بگیرد.

سبک لایف استایل فوتوگرافی را وارد کار خود کنید !

سعی کنید محصولاتتان را به شیوه‌ای متفاوت و ساختارشکنانه به تصویر بکشید. الزامی نیست که همیشه به قوانین نوشته شده در مورد عکاسی ازمحصول پایبند باشید و می‌توانید از آنها به صورت عجیب و غریب عکس بگیرید.

این برای بینندگان نیز می‌تواند بسیار جالب باشد، چرا که علاوه بر یک تصویر کامل از محصول، می‌توانند آن را در خانه‌ای واقعی نیز تصور کنند.

اطمینان حاصل کنید که زمینه با محصولات مطابقت دارد. به عنوان مثال، لباس‌های تابستانی عجیب و غریب با مناظر طبیعی ترکیب بسیار بهتری خواهند بود، در حالی که چمدان‌ها ممکن است مناسب یک شهر شلوغ باشد.

بیشتر زمانتان را برای مرحله پس پردازش یا ادیت بگذارید

فراموش نکنید که روتوش و ادیت کردن تصویر یک محصول به اندازه‌ی ثبت آن ( و چه بسا حتی بیشتر ! ) مهم است. هنگامی که یک تصویر را به عنوان کار نهایی خود انتخاب کردید، آن را ویرایش کنید و سعی کنید ایراداتی که از دست شما خارج بوده را از بین ببرید.

این می‌تواند به معنای کم یا زیاد شدن غلظت رنگ در تصویر شما باشد یا اصلاح رنگ و از بین بردن لکه‌های اتفاقی و اضافی.

برای شروع سعی کنید کار کردن با نرم‌افزارهایی مثل فوتوشاپ یا لایت روم را یاد بگیرید. ثبت نام در دوره‌های آموزشی این نرم‌افزارها نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

نکته حرفه‌ای : سعی کنید برای یک دست شدن تصاویر وبسایتتان، یک سایز مشخص را برای همه‌ی تصاویر در نظر گرفته و در صورت لزوم در مرحله‌ی پس پردازش آنها را کراپ کنید.

مانند حرفه‌ای‌ها از یک محصول عکاسی کنید !

سعی کنید با تکنیک‌هایی که گفتم عکس‌های بهتری بگیرید تا وقتی مشتری وارد وبسایت شما شد، به سرعت روی دکمه افزودن به سبد خرید کلیک کند !

امیدوارم نکاتی که در مقاله ” عکاسی از محصول: ثبت تصاویر خارق‌العاده برای فروش اینترنتی محصولات “ برایتان گفتم مفید بوده باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵