فلاش متر چیست؟

فلاش متر يك نوع متر نورى است. بعضي از مترهاي نور فقط نور مداوم را اندازه گيرى ميكنند و برخى از نور سنج ها تنها نور فلاش را اندازه ميگيرند.

دوربین خود را به تنظیمات دلخواه تنظیم کنید. به عنوان مثال، 100 ISO، 1 / ​​125th ثانیه و f / 8. این تنظیمات بسیار معمولی استودیویی است.

یک شات گرفته شده مثل این بدون فلش همه سیاه است. به این معناست که نور محیط هیچ نقش ایفا نمی کند. اگر نه، به 1/200 ثانيه برويد..

پایین نگه داشتن دکمه MODE، تنظیم متر خود را به فلش حالت اندازه گیری (نماد رعد و برق، نه نماد خورشید، که اندازه گیری محیط است). اکنون متر شما فقط به فلش واکنش نشان می دهد. متر را به 100 ISO و 1 / 125th ثانیه تنظیم کنید.

متر را تنظیم مجدد کنید – اکنون دیافراگم “0” را می خواند.چشمک می زند

ارزش را بخوانید. اگر مقدار بالاتر از f / 8 باشد (به عنوان مثال f / 11)، قدرت فلاش را کاهش دهید یا فلاش را دورتر بگزاريد. اگر متر به پایین (به عنوان مثال f / 4) خوانده می شود، سپس قدرت را افزایش می دهد و یا نزدیک تر می شود.

هر نور را به صورت جداگانه اندازه بگيريد و اجازه می دهد که آن را (به عنوان مثال دو چراغ که هر دو می گویند f / 5.6 به شما در مجموع f / 8، اگر نور از هر دو بازدید موضوع است.).

فلاش متر چیست؟

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵