مقاله ای کوتاه در موردنورپردازی در عکاسی مدلینگ

آموزش نورپردازی در عکاسی مدلینگ به عنوان مهم ترین اصل در نظر گرفته می شود. روشنایی مهمترین چیزی است که باید هنگام ایجاد محتوای عکاسی به دنبال آن باشید. نورپردازی صحیح و مناسب می تواند شما را از هرگونه نرم افزار ادیت رها سازد.

مقاله ای کوتاه در موردنورپردازی در عکاسی مدلینگ

آموزش نورپردازی در عکاسی مدلینگ

در هنگام نورپردازی شما باید به جهت نور ، شدت نور و احساسی کلی از شرایط روشنایی توجه داشته باشید چون هر کدام از این فاکتورها می تواند تغییرات بسیاری در نتیجه عکاسی شما داشته باشد.

یک قانون خوب در آموزش نورپردازی در عکاسی مدلینگ ،که به شما در نورپردازی کمک می کند این است که همیشه و در هر زمان شما یک منبع نور اصلی داشته باشید یا کلیدی برای کنترل منبع نور اصلی خود در دست داشته باشید.

باید توجه کنید که عبور نور از منابع نوری مختلف به طور معمول مد نظر نمی باشد، چون در اینگونه موارد چندین سایه ایجاد می شود و نتیجه عکاسی شما غیرطبیعی خواهد شد.

بافت و مواد

نورپردازی به گونه ای که حالت و بافت در آن حفظ شود و به خوبی نمایش داده شود در صنعت عکاسی مدلینگ به خوبی کار می کند، زیرا در اینگونه نورپردازی ها کمی تضاد در عکس افزوده می شود. این روش نورپردازی بافت محصولی را که مدل برتن دارد را به خوبی نمایش داده و حس خوبی به کل عکس می بخشد.

با تمرکز روی بافت و حالت ، بیننده می تواند ایده بهتری از محصول مورد نظر داشته باشد. برای دستیابی به این نوع از نورپردازی، منبع اصلی در سمت راست و رو به محصول قرار دارد و بازتابنده در سمت چپ است و به سمت مدل هدایت شده است.

نور پس زمینه با شدت متوسطی تنظیم می شود. در نتیجه مقداری نور در قسمت جلو می چرخد و حس سایه ای نرم را در مخاطب ایجاد می نماید.

نورپردازی دراماتیک

نورپردازی در عکاسی مدلینگ

ارائه نورپردازی چشمگیرتر در عکاسی مدلینگ، روشی عالی برای القای احساسات بیشتر در عکس می باشد. نور در پس زمینه اینگونه از نورپردازی ها کاهش داده می شود و با دور شدن از موضوع، شدت آن کمتر نیز می شود. در عوض سایه تیره تر و نمایشی تری را ایجاد می نماید.

در ضمن این نورپردازی، مدل شما به طور متضاد در میان تصویر در روشنایی بیشتری خواهد بود. این نورپردازی به نورپردازی دراماتیک نیز مشهور می باشد.

نورپردازی خنثی

اگر به دنبال تاثیر نور خنثی در تصاویر خود هستید، می توانید از این نوع نورپردازی بهره ببرید. در این نوع از نورپردازی، نور بسیار خنثی ایجاد شده و سایه کمتری روی زمین ایجاد می شود و باعث می شود عکس حس طبیعی تری را به بیننده القا نماید.

نورپردازی نرم

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید به طور بصری، مدل را از پس زمینه عکس جدا نمایید، باید از نورپردازی نرم استفاده نمایید. با این کار، سایه ها را کاهش می دهید. در این نوع از نورپردازی، تمرکز روی موضوع و یا محصولی که می خواهید برجسته تر به چشم بیاید.

خبر خوب اینکه شما مالک منابع نور در هنگام عکاسی از مدل هستید، شما می توانید با تغییر در نورپردازی، حرکت نور در اطراف، اضافه یا حذف نور، بازی با شدت نور، نتایج بسیار متفاوتی را ایجاد نمایید و البته نتیجه دلخواه خود را به نوعی خلاقانه بدست آورید.

منبع:takchehreha.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵