نکات مهم برای عکاسی از تئاتر

عکاسی از تئاتر شامل عکس هایی است که مختصر و مفید هستندو ترکیب نور و نمای کارگردان را حفظ می کنند.بازیگران، طراحان صحنه و طراحان لباس نیز ازآرشیو این عکس ها استفاده می کنند تا کار خود را برانداز کنند.

در طول زمان یاد میگیرید از روش های حفظ زمان مانند تنظیمات دستی دوربین،توازن سفید، عمق میدان دید و ترفندهای پس از عکاسی استفاده کنید.عکاسی تئاتر کمی متفاوت از سایر سبک های عکاسی است.شما هیچ کنترلی بر روی سوژه و نورپردازی صحنه ندارید و همه اینها در دست کارگردان است که باید به عنوان بخش درونی روند روایت داستان حفظ شوند.

نوری که ایجاد شده، تاثیرگذار است می تواند شدید یا اینکه کم باشد و سایه ها در آن منعکس شوند.تغییر آنها کارآنها را مختل می کند.
برای حفظ تاثیر تئاتر در عکس به توضیحات زیر دقت کنید.

بیایید با تنظیمات دوربین شروع کنیم

در این مقاله ترجیح براین است که تنظیمات دیافراگم و سرعت شاترهر دو دستی باشد و ISO به صورت خودکار تنظیم شود.اندازه گیری بر روی Center weighted تنظیم شده، به نظرم دقیق تر است و کمتربا نواحی سیاه و پس زمینه پر می شود اما متوجه شدم که بیشتر عکس ها نیاز به جبران نوردهی منفی شدید دارند تا هایلایت ها باقی بمانند.

سوژه ها همیشه برای این عکس ها ثابت هستند بنابراین سرعت شاتر 1/60th تا 1/125th ثانیه با یک لنزهای ثابت گزینه خوبی است.دیافراگم f/4.5-f/5 با استفاده از Nikon D500 عمق میدان دید کافی را ایجاد می کند.بر اساس عکس این سوژه است که تغییر می کند.

تفاوت میان عکس گرفتن با دوربین فول فیم و سنسور برش دهنده در عمق میدان دیداست که بر روی دیافراگم دوربین crop sensor بیشتر است.

لنزهای متداول در این نوع عکاسی Nikon 16-80mm f/2.8-f/4E VR هستند.

حفظ نور تئاتر نیاز به تنظیمات خاصی دارد.

توازن رنگ سفید با استفاده از تنظیمات اولیه WB از طریق ExpoDisc 2 و افزودن آبی شماره 2 انجام می شود تا منبع نور طبیعی تر بنظر برسد.

بخاطر داشته باشید که رنگی که برای صحنه اضافه می شود، کلید اصلی این تصویر است،بنابراین نمی خواهیم آنرا تغییر دهیم نوردهی در عکس نهایی باید حالت صحنه را در آن زمان نشان دهد.در نهایت باید بدون نور اضافه دیده شود.

  بازیگران سوژه های اصلی هستند و باید کاملا دیده شوند

با این طرز فکر، عمق میدان دید اهمیت می یابد.این یکی از حوزه هایی است که ما می توانیم در آن تقلب کنیم و بازیگران را در کنار هم قرار دهیم تا تمام سوژه ها کاملا دیده شوند.

گاهی باید بر روی یک نفر خاص فوکس کرد و دیگران را در پس زمینه قرار داد.با حفظ فاصله میان شخصیت ها، کاهش دیافراگم و افزایش فاصله کانونی برای عمق کمتر این کار ممکن است.

پردازش پس از تولید جایی است که ما وارد میدان می شویم.

ایجاد توازن سفید وظیفه ما در این مرحله است.نوردهی تاثیرگذار نیز در صحنه باید انجام شود.اینجا هم می توانیم تقلب کنیم و از Gradient Filter یا Adjustment Brush در نرم افزار Lightroom کمک بگیریم.عکس سرها با یکبار تنظیم نور، Paul C Buff Einstein و پس زمینه انجام می شود.تغییرات جزئی نیز در نور و وضوح تصویر انجام شده است.

کپی کردن عکس ها لازمه ای برای اصلاح بعدی آنها و تبدیل آنها به عکس سیاه و سفید در فتوشاپ است.امیدوارم این پست به شما برای عکاسی از صحنه های تئاتر کمک کرده باشد.عکاسی زنده نیاز به سرعت شاتر بالاتر دارد. اما با همان سرعت نیز می توان عمل کرد.

منبع:akkasi.art

میانگین امتیازات ۵ از ۵