نکات مهم در عکاسی بارداری

بارداری از جمله مهم‌ترین اتفاقات زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود، این دوران از زندگی به قدری هیجان‌انگیز و شیرین است که فکر نمی‌کنم کسی نخواهد از آن‌ها خاطراتی ثبت کند. ثبت این خاطرات در آینده نه تنها حس خوبی برای فرزندتان ایجاد خواهد کرد، بلکه شما را عرض چند ثانیه به دوران خوش زندگی‌تان بازمی‌گرداند.

اما آیا عکاسی بارداری به همین سادگی است؟ آیا شما بدون داشتن تخصص و تجربه می‌توانید تصاویری بسیار خاص از دوران بارداری‌تان داشته باشید، مسلما نه! اما ما در ادامه سعی‌ می‌کنیم برخی نکات برای یک عکاسی فوق‌العاده از دوران بارداری را به شما آموزش دهیم.

نکاتی در مورد اسرار گرفتن عکس‌های زیبا در بارداری

۱) یک زمان مناسب انتخاب کنید

اولین گام در گرفتن یک عکس زیبا و جالب در بارداری این است که صبر کنید تا شکم‌تان کمی بزرگ تر شود و البته نه زیاد. یکی از عکاسان حرفه‌ای با نام ماریا میلان پیشنهاد می‌کند که عکس‌ها را در حوالی هفته ۳۰ ام بگیرید. زمانی که شکم به طور کامل بالا آمده ولی هنوز خیلی سنگین نیست البته هر بارداری و شکم باردار با یکدیگر متفاوت است.

۲) نقش پس زمینه مناسب در گرفتن یک عکس جذاب

انتخاب پس زمینه مناسب در گرفتن یک عکس خوب بسیار تاثیر گذار هست، درست مثل یک عکاس حرفه ای پس زمینه خود را آرام انتخاب کنید و در مورد چیزی که پشت سرتان قرار گرفته دقیق فکر کنید. از ایستادن در مقابل یک اتاق نشیمن، حمام و محیط‌های شلوغ پرهیز کنید. یک نقطه آرام پیدا کنید، حیاط پشتی یا پارک ساختمان یا ساحل نزدیک به منزل‌تان و … .

 خیلی عالی می‌شود اگر تصویر زمینه با بک‌گراند فصلی که شما در آن فصل باردار هستید، یکی شود که باعث جلب توجه بیشتر می‌شود.

۳) فلش دوربین خود را خاموش کنید

اگر در خانه عکاسی می‌کنید حتما یک درب باز و یا یک پنجره انتخاب کنید تا مقابل آن بایستید، به این ترتیب می‌توانید از نور طبیعی برای گرفتن عکس‌های خود استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید بیرون از خانه عکاسی کنید، به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای رفتن به بیرون جهت عکاسی اوایل صبح یا یکی دو ساعت قبل از غروب خورشید می‌باشد زمانی‌که هنوز روشنایی نور وجود دارد.

۴) پوشیدن لباس مناسب تنگ و چابک

استفاده از لباس مناسب جهت گرفتن عکس زیبا بسیار مهم می‌باشد لباس های تنگ منحنی شکم شما را برجسته می‌کند و باعث می شود یک عکس هنری زیبا از بهترین دوران زندگی‌تان داشته باشید.

۵) دست خود را بر روی شکم قرار دهید

می توان دست خود را بر روی شکم قرار داد چون این نوع ژست در جلب توجه شکم موثر است یا برای بهتر شدن عکس می‌توان دست دیگر را در باسن در جیب و یا حتی کنار موها قرار داد.

۶) زاویه عکس خود را از بالا بگیرید

برای زیبا تر شدن عکس بایستی نهایت خلاقیت را به خرج داد، از کسی که از شما عکاسی می‌کند بخواهید تا از زاویه‌ی بالا از شما عکس بگیرد، جایی را پیدا کنید که او بتواند در یک جای مرتفع باشد.

۷) عکس‌های طبیعی بگیرید

لازم نیست المان‌های غیرطبیعی به عکس خود اضافه کنید، تمام زیبایی یک عکس به طبیعی بودن آن وابسته است. لبخند و تماس چشمی برای زیباتر دیدن عکس شما کافی است.

۸) حتما عکس‌هایی با همسر خود بگیرید

وجود همسر شما در عکس می‌تواند زیبایی عکس را چندین برابر کند، به خاطر این‌که وجود او هم تصاویری احساساتی به وجود می‌آورد و هم می‌تواند منجر به شادی مادر شود و تصویر را زیباتر سازد.

مادر و پدر باید در تصویر به هم نزدیک بایستند و تا می‌توانند شاد باشند.

۹) زاویه‌ی خود را ۴۵ درجه انتخاب کنید

واضح است که پیچیدن به یک سمت می تواند در گرفتن تصاویر زیبا بسیار موثر باشد، البته نه تا حدی که کاملا نیم رخ باشد بلکه زاویه ۴۵ درجه بهترین زاوبه در این گونه عکس می‌باشد.

۱۰) عکس‌های خانوادگی بگیرید

اگر شما بارداری اول‌تان نیست و قبلا این حس خوب را تجربه کرده‌اید و دارای فرزند یا فرزندانی هستید می‌توانید فرزندان‌تان را در گرفتن عکس دخیل نمایید و بصورت خانوادگی جهت گرفتن عکس اقدام نمایید بطوریکه در این عکس نشان دهید همه ی اعضا خانواده منتظر آمدن فرزند جدیدتان هستند.

۱۱) با لباس‌ها و یا اسباب بازی‌های کودکی که قرار است بدنیا بیاید، عکس بگیرید

یک لباس یا یک کفش و یا هر چیز دیگری از سیسمونی کودک خود  بردارید و با آن عکس بگیرید. این عکس‌ها معمولا بسیار جذاب و دوست‌داشتنی به نظر می‌رسند، چون انسان‌ها به صورت ناخودآگاه به لباس‌ها و لوازم نوزادان علاقه دارند.

۱۲) یک آتلیه یا عکاس حرفه‌ای انتخاب کنید

شما می توانید با کسی که احساس راحتی می‌کنید عکس بگیرید، اگر شوهرتان قادر به این کار باشد، می‌توانید از او کمک بگیرید و از او بخواهید که عکس های‌تان را بگیرد. اما اگر به دنبال عکس‌های حرفه‌ای و جذاب هستید که تا سال‌های سال از دیدن آن‌ها حس خوبی بگیرید، پیشنهاد ما اینست از آتلیه‌ها و عکاسان حرفه‌ای آن‌ها کمک بگیرید. بنابراین، بدون هیچ دغدغه‌ای خواهید توانست بهترین عکس‌ها را داشته باشد.

منبع:sevilstudio.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵