چند روش برای تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ

چه شما عکاس حرفه‌ای باشید چه نباشید، دانستن نحوه تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ ، یک مهارت ضروری به نظر می‌رسد. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید در کمتر از 5 دقیقه، اندازه تصاویرتان را تغییر دهید.

یکی از کارهایی که کارهای خود احتمالا به آن نیاز خواهید داشت، تغییر اندازه تصاویر است. فتوشاپ قابلیت‌های مختلفی را برای این کار پیش روی شما قرار می‌دهد. شما برای این کار به Adobe Photoshop CC نیاز دارید تا بتوانید گام‌های پیش رو را برای تغییر اندازه تصاویرتان بردارید. این مراحل در نسخه‌های قدیمی‌تر فتوشاپ کار خواهند کرد، هر چند برخی از منوها ممکن است بسته به نسخه‌ای که استفاده می‌کنید، متفاوت باشند.

1. اندازه تصاویر را با استفاده از Image Size Tool تغییر دهید

ساده ترین راه برای تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ از طریق پنل اندازه تصویر (Image Size) است. شما می‌توانید از طریق دکمه‌های Image > Image Size موجود در نوار منوی بالا به آن دسترسی پیدا کنید.

 در پنل اندازه تصویر، خواهید دید که چندین گزینه در دسترس است.

زیر گزینه Fit To می‌توانید، مجموعه‌ای از اندازه‌های از پیش تعریف شده برای تصاویر را انتخاب کنید. حالا اندازه دلخواه‌تان را انتخاب کنید و سپس OK را فشار دهید. فتوشاپ تصویر را مطابق با این اندازه پیش فرض تنظیم می‌کند.

با استفاده از گزینه‌های عرض (Width)، ارتفاع (Height) و رزولوشن (Resolution) می‌توانید اندازه تصویر خود را به ابعاد مشخصی که در نظر دارید تغییر دهید. منوهای کشویی در سمت راست، واحد اندازه‌گیری را تنظیم می‌کنند. در اینجا می‌توانید مشخص کنید که آیا می‌خواهید برای مثال تصویر خود را  با واحد پیکسل یا اینچ اندازه‌گیری کنید.

احتمالا متوجه می‌شوید که هنگام تغییر ارتفاع، عرض تصویر نیز نسبت به ارتفاع جدید تغییر می‌کند. فتوشاپ این کار را برای حفظ نسبت ابعاد درست تصویر انجام می‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید این اتفاق نیفتد، روی دکمه Do not constrain aspect ratio کلیک کنید، این دکمه در سمت چپ گزینه Width / Height قرار دارد.

در نهایت، گزینه Resample تعیین می‌کند که چگونه فتوشاپ تصویر شما را تغییر می‌دهد. گزینه پیش فرض خودکار (Automatic) برای اکثر کارها مناسب است، اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که در مواردی مانند بزرگنمایی تصاویر مناسب هستند. در هر صورت، اینکه هر نوع Resampling برای چه کاری مناسب است، در پرانتز رو‌به‌روی اسم آن آمده است.

هنگامی که تصویر آماده تغییر اندازه شد، OK را انتخاب کنید، و فتوشاپ تصویر شما را تغییر خواهد داد.

2. تغییر اندازه تصاویر با استفاده از ابزار Size Canvas

پنل Canvas Size از طریق دکمه Image > Canvas Size موجود در نوار منوی بالای صفحه قابل دسترسی است. بر خلاف ابزار Image Size، این ابزار اندازه تصویر فعلی شما را تغییر نخواهد داد.
با تغییر اندازه بوم، شما می‌توانید پیکسل‌ها را برای افزایش یا کاهش کل اندازه بوم اضافه یا حذف کنید. هر گونه عکس یا تصویر موجود کراپ می‌شود و یا با مرز رنگی نشان داده می‌شود.بیایید به این مثال نگاه کنیم. در اینجا تصویری در فتوشاپ وجود دارد:
با کاهش عرض بوم، تصویر کراپ می‌شود:

با افزایش عرض بوم، دو قسمت سفید به سمت چپ و راست تصویر اضافه می‌شوند:

تصویر هنوز همان اندازه است، اما حالا پیکسل‌های بیشتری برای کار روی تصویر به وجود می‌آید. شما می‌توانید از این روش برای اضافه کردن حاشیه به یک تصویر یا ایجاد فضای بیشتری برای اضافه کردن متن، تصاویر گرافیکی یا دیگر آثار هنری استفاده کنید.

دو فضای اصلی در ابزار Canvas Size وجود دارد. فضای فعلی اندازه (Current Size) در بالا اطلاعات اولیه در مورد اندازه بوم شما را قبل از هر گونه تغییر، نشان می‌دهد. فضای اندازه جدید (New Size) که شما می‌توانید اندازه بوم را در آن تغییر دهید.

تغییر اندازه‌های بوم خود را در داخل گزینه‌های Width و Height انجام دهید. مثل قبل، می‌توانید واحد اندازه‌گیری خود را با استفاده از منوی کشویی سمت راست ورودی ابعاد تغییر دهید.

گزینه Anchor به شما اجازه می‌دهد که مشخص کنید کجای تصویر می‌خواهید اطلاعات را اضافه یا حذف کنید. این Anchor از یک شبکه 3 × 3 تشکیل شده است. انتخاب یکی از این 9 مربع، جایی را نشان می‌دهد که تصویر از آنجا بزرگ یا کوچک می‌شود.

به عنوان مثال، انتخاب بالاترین جعبه مرکزی و سپس افزایش ارتفاع با استفاده از گزینه‌های قبلی، داده‌ها را به بالای تصویر اضافه می‌کند. انتخاب Anchor میانی، هر بزرگنمایی یا کاهش اندازه را در اطراف تصویر تقسیم می‌کند.

در انتهای گزینه رنگ پس زمینه بوم (Canvas extension color) قرار دارد. این گزینه فقط در صورتی مناسب است که بوم را بزرگ کنید. رنگی را در اینجا انتخاب کنید و فتوشاپ هر منطقه بزرگ شده را با رنگ انتخابی مورد نظر شما پر می‌کند.

3.  تغییر اندازه تصاویر را با استفاده از ابزار Crop

همانطور که از نامش بر می‎‌آید، ابزار Crop یک روش مخرب برای تغییر اندازه تصاویر است. این روش اندازه تصاویر شما را تغییر خواهد داد، اما به قیمت تغییر خود تصویر شما. هر قسمت از تصویر که کراپ شود دیگر قابل مشاهده نخواهد بود.

ابزار برش، برای از بین بردن قطعاتی از تصویری که دیگر نمی‌خواهید ببینید، بهترین راهکار است. این روش البته به نوبه خود، عرض یا ارتفاع تصویر را هم کاهش می‌دهد.

با انتخاب ابزار Crop که در نوار ابزار، شروع به کار کنید.

پس از انتخاب، یک سری «دستگیره»در گوشه‌ها و لبه‌های مرکز بوم شما ظاهر می‌شود. کلیک کنید و آن‌ها را از لبه یا گوشه بکشید تا بتوانید تصویر خود را برش بدهید.

هنگامی که کراپ را انجام دادید، متوجه خواهید شد که تصویر جدید روشنایی اصلی خود را دارد، اما بخش‌هایی که بعد از کراپ، از دست رفته‌اند، تاریک  شده است. وقتی تصویر آماده شد، کلید Enter را برای تکمیل عملیات خود بزنید.

4. تغییر اندازه تصاویر با استفاده از ابزار Transform

روش نهایی تغییر اندازه تصاویر از طریق ابزار Transform است. این روش به شما اجازه می‌دهد تا اندازه اشیاء (Objects) را به جای همه چیز، تغییر دهید. فرض کنید شما پوستری را طراحی می‌کنید یا ترکیب دو تصویر مختلف را با هم ادغام کرده‌اید؛ با استفاده از ابزار Transform می‌توانید بخش‌های جداگانه تصویر را تغییر دهید، و نه کل تصویر را.

ابزار Transform زمانی بهترین کارایی را دارند که اشیاء در لایه‌های (layers) خود باشند.

لایه‌ای که حاوی تصویر یا گرافیکی که می‌خواهید تغییر اندازه دهید را انتخاب کنید. ابزار تبدیل را که در منوی Edit > Transform > Scale یافت می‌شود را انتخاب کنید.
 مشابه ابزار کراپ، ابزار Transform نیز چندین «دستگیره» را در اطراف لبه تصویر فراهم می‌کند. برای شروع تغییر اندازه تصویر، یک دسته را فشار دهید و بکشید. توجه کنید که چگونه تصویر شما شروع به کشیده شدن می‌کند. کلید Shift را برای محدود کردن نسبت ابعاد تصویر نگه دارید. فتوشاپ خودش لبه مخالف را برای حفظ نسبت تصویر تنظیم می‌کند. هنگامی که آماده هستید، کلید Enter را برای تکمیل تغییر اندازه فشار دهید.

4 راه اصلی برای تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ

این چهار تکنیک هر کدام نشان می‌دهند که تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ آسان است. خلاصه مطلب:
اندازه تصویر: از اندازه دقیق برای تغییر اندازه تصویر خود استفاده کنید.
ابعاد بوم: افزایش یا کاهش اندازه پس زمینه بدون افزایش اندازه خود تصویر.
ابزار برش: کاهش اندازه تصویر با حذف یک قسمت از تصویر.
ابزار تبدیل: تغییر اندازه بخش‌های یک تصویر بدون تغییر اندازه کل تصویر.

میانگین امتیازات ۵ از ۵