چگونه افکت ها و انیمیشن های متنی را در Premiere Pro بسازیم؟

زمانی که قصد شروع کار با افکت ها و انیمیشن های متنی را دارید فضای کاری شما اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. شما می توانید با رعایت نکاتی که در ادامه بیان می کنیم نحوه کار خود در برنامه Adobe Premiere Pro را بهبود دهید. در سال ۲۰۱۷ Adobe پنل های گرافیکی اساسی را به Premiere Pro اضافه کرد. این کار تجربه کاربری بهتری نسبت به نسخه های قبلی ایجاد کرد. در حال حاضر همه چیز در یک پنل قرار دارد که شما می توانید آن را طراحی کنید. اجازه دهید نگاهی دقیق تر به این موضوع داشته باشیم.

ساخت انیمیشن های متنی از Scratch

برای نشان دادن بخش های مختلف پنل های گرافیکی اساسی من به صورت گام به گام به شما نشان می دهم که چگونه می توانید انیمیشن های متنی را با استفاده از scratch بسازید. این گرافیک خاص که ما قصد طراحی آن را داریم از ۴ المنت ساخته شده است.( یک خط متنی، دو مستطیل رنگی و یک mask). مستطیل های پس زمینه و متن نوشته شده به صورت انیمیشن هستند و در مدت زمان کوتاهی جا به جا می شوند.

گام اول (اضافه کردن متن)

در ابتدا من به مسیر Window > Essential Graphics می روم و عنوان مد نظرم را با استفاده از Text Tool می سازم. بعد از تایپ کردن عنوان من یک لایه متنی جدید در پنل خود و تب ادیت دارم. برای مشاهده تمامی ویژگی ها و ابزارهای متناظر تنها کافی است که لایه متنی را انتخاب کنیم.

برای اینکه متن من در وسط قرار گیرد من از ابزارهایی که در بخش های Align و Transform قرار دارند استفاده می کنم. من می توانم فونت و استایل را در بخش Text تغییر دهم. در بخشی که ظاهر می شود من می توانم رنگ را تعیین کنم، یک پس زمینه ریسپانسیو اضافه کنم و به تصویر خود سایه اضافه کنم.

گام دوم (ساخت یک پس زمینه)

برای المنت های پس زمینه من دو لایه جدید مستطیل می سازم. دکمه لایه جدید در بالای پنل و درست در کنار لایه های فعلی قرار گرفته است. من این پس زمینه ها را کمی بزرگتر می کنم چرا که می خواهم یک mask برای برش تمامی عناصر اضافه کنم. من رنگ هر شکل را با استفاده از گزینه Fill در بخش Appearance تغییر می دهم و یکی را با رنگ سفید و دیگری را با رنگ قرمز رنگ می کنم. در نهایت من لایه ها را مرتب می کنم پس زمینه سفید را در انتها قرار می دهم، پس زمینه قرمز را در بالای آن و متن خود را نیز در بالای هر دو قرار می دهم.

گام سوم برای ساخت انیمیشن های متنی (mask کردن گرافیک)

از آخرین ویژگی هایی که در پنل Essential Graphics وجود دارد قابلیت mask کردن است. برای اضافه کردن mask من یک لایه مستطیلی جدید اضافه می کنم، بعد از آنکه من اندازه و محل آن را تعیین کردم من mask را با استفاده از گزینه Shape در بخش Appearance انتخاب می کنم. این mask بر روی تمامی لایه های زیرین اعمال می شود بنابراین من باید لایه ها را به درستی تنظیم کنم. اگر من بر روی یک پروژه پیچیده کار کنم می توانم لایه ها را گروه بندی کنم.

حال باید انیمیشن های متنی را اضافه کنیم.

اضافه کردن انیمیشن های متنی و انیمیشن های مربوط به بک گراند

با وجود این asset های موجود من آماده هستم که انیمیشن های متنی را اضافه کنم. همانطور که شما می توانید در انیمیشن مشاهده کنید، انیمیشن های متنی و انیمیشن های پس زمینه از طریق یک تغییر پوزیشن عمودی شکل می گیرند. من می خواهم کل انیمیشن من در ۲ ثانیه رخ دهد. در ابتدا پس زمینه سفید ظاهر می شود، بعد از آن پس زمینه قرمز و در آخر نیز انیمیشن های متنی اضافه می شوند. اجازه دهید کار خود را با حرکت دادن لایه متنی شروع کنیم.

برای ایجاد حرکت عمودی من در ابتدا Playhead خود را بر روی ۲ ثانیه منتقل می کنم که مدت زمانی است که انیمیشن من به اتمام می رسد. در مرحله بعد من لایه متن را انتخاب می کنم و سپس گزینه Position را از بخش Align and Transform انتخاب می کنم.

من Playhead را بر روی یک ثانیه قرار می دهم و بعد از آن ویژگی Y را تنظیم می کنم تا متن در موقعیت شروع آن قرار گیرد. همانطور که من این ویژگی را تغییر می دهم keyframe به لوکیشن اضافه می شود. در مرحله بعد من هر دو مستطیل پس زمینه را با استفاده از همان مراحل حرکت می دهم.

گام پنجم ساخت انیمیشن های متنی (افکت های متنی را تنظیم کنید)

من می توانم با تنظیم زمان انیمیشن های متنی در پنل Effect Controls این کار را به شکل دقیق تری انجام دهم. برای مشاهده keyframe های انیمیشن های متنی من به مسیر Window > Effect Controls می روم. با استفاده از این پنل من می توانم تمامی افکت هایی که تعیین کرده ام را از طریق پنل Essential Graphics مشاهده کنم. با کلیک بر روی لایه گرافیک در پنل Essential Graphics باعث هایلایت شدن سریع افکت های کنترل می شود.

برای روان تر کردن انیمیشن های متنی برای هر عنصر من یک Ease Out به تمامی keyframe های اولیه خود اضافه می کنم و به تمامی keyframe های انتهایی خود نیز یک Ease In اضافه می کنم. من می توانم با تنظیم منحنی Speed زمان هر انیمیشن را دوباره تنظیم کنم. برای دسترسی به این منحنی فلش کشویی که در سمت چپ ویژگی Position قرار دارد را انتخاب کنید. در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید keyframe را از طریق یک هندل Bézier دستکاری کنید.

استفاده از قالب های Motion Graphic

اگر قصد دارید که در زمینه کاری خود کمی جدی تر شوید شما باید با قدرت فایل های MOGRT بیشتر آشنا شوید. MOGRT در واقع خلاصه شده عبارت Motion Graphics Template است که شما می توانید آنها را در Adobe After Effects بسازید. نکته بسیار جالب این است که شما برای استفاده از آنها نیازی به After Effects را باز کنید. برای شروع کار با MORTs کافی است که شما سه مرحله زیر را انجام دهید:

گام اول (نصب فونت ها)

ما این قالب ها را با فونت های خاصی در ذهن خود طراحی کرده ایم که همه آنها در پکی که باید دانلود کنید وجود دارند. بنابراین قبل از آنکه اقدام به استفاده از MOGRT کنید اطمینان حاصل کنید که آنها را نصب کرده اید.

گام دوم (نصب فایل های MOGRT)

برای نصب این فایل ها به تب مربوط به پنل Essential Graphics بروید. بر روی دکمه ای که در سمت راست و پایین پنل وجود دارد کلیک کنید.

گام سوم (شخصی سازی)

یکی از دلایل زیبایی MOGRT راحتی استفاده از آن است. شما با استفاده از این فایل ها نه تنها در زمان خود برای ساخت انیمیشن های متنی صرفه جویی خواهید کرد، بلکه این ابزار دارای رابط کاربری بسیار زیبایی نیز می باشد و به همین علت است که بسیار بهتر از ابزارهای پیش فرضی است که در پنل Essential Graphics قرار دارند. شما می توانید این گرافیک را از طریق پک رایگانی که دریافت می کنید، مشاهده کنید و طراحی آن را با ابزارهای پیش فرض مقایسه کنید. این طراحی های خاص در واقع در Adobe After Effects قرار دارند که به صورت خاص برای استفاده در Premiere Pro طراحی شده اند.

با استفاده از MOGRT شما به راحتی می توانید عملیات شخصی سازی را با استفاده از درگ اند دراپ انجام دهید.

منبع:toucanfile.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵