یک نکته آرایشی که ای کاش در شروع عکاسی می دانستم

وقتی عکاسی را آغاز کردم اهمیت نورپردازی و تفاوتی که آرایش در عکس ایجاد می کند را نمی دانستم. در طی تجربه کوتاهم به عنوان یک روتوش کار، سوالات زیادی داشتم. همیشه متعجب بودم که کجاهای صورت مدل به dodge و burn نیاز دارد (روشن کردن – تیره کردن – ابزار هایی از فتوشاپ). می دانستم که باید نوعی راهنما برای پیروی کردن وجود داشته باشد.

این شد که به آموزش های آرایشگری در یوتیوب رسیدم. مهم ترین درسی که آموختم مفهوم «کانتورینگ – contouring» بود. به زبان ساده کانتورینگ در آرایش هنر ایجاد هایلایت ها (روشنایی ها) و سایه ها در قسمت های درستی از صورت است که به سوژه بهترین ظاهر را بدهد. بعد از آموختن این مفهوم نه تنها ویرایش عکس من بهتر شد، بلکه مهارت های نورپردازیم به طور چشمگیری بهبود یافتند.

یک نکته آرایشی که ای کاش در شروع عکاسی می دانستم

هدف کانتورینگ (آرایش ترمیمی)، بهتر کردن ساختار استخوانی و دادن ظاهری سه بُعدی تر به صورت است. هدف باید تعریف استخوان های گونه، کوچک کردن بینی تا حد ممکن و ایجاد ظاهری سه بُعدی باشد.

نکته: با جستجوی «آرایش ترمیمی» آموزش های فراوانی را به زبان فارسی در گوگل خواهید یافت.

در عکس های زیر دو عکس قبل و بعد از صفحه فیسبوک من آمده که ارزش بررسی کردن را دارند، با تماشای این عکس ها تاثیر الهام گرفتن از تکنیک آرایشی کانتورینگ و استفاده از dodge و burn فتوشاپ را به خوبی مشاهده می کنید:

نمونه عکس های پرتره دنی دایموند با این تکنیک

منبع: Lenzak

میانگین امتیازات ۵ از ۵