10 ایده سرگرم کننده و خلاقانه برای عکاسی ساحل

10 ایده سرگرم کننده و خلاقانه برای عکاسی ساحل

این ساحل که از شهری در ساحل دریای مدیترانه است، جایگاه ویژه‌ای در قلب من دارد، بنابراین جای تعجب نیست که مقاله‌ای درباره عکاسی از ساحل بنویسم.

تصمیم گرفتم چند ایده عکاسی ساحلی برای تصاویر سرگرم کننده و خلاقانه با شما به اشتراک بگذارم. برخی از آنها حتی می توانند به یک پروژه خانوادگی تبدیل شوند یا به عنوان فعالیت برای کل خانواده استفاده شوند.

1. عکاسی مینیاتوری را امتحان کنید

بچه که بودیم در ساحل زیاد بازی می کردیم. چرا در بزرگسالی هم این کار را انجام ندهید؟

من استعدادم را در موقعیت های سبک زندگی مینیاتوری عکاسی امتحان کردم. اسباب بازی را در ساحل قرار دهید و تصویر را طوری قاب کنید که انگار یک پرتره است. می توانید قوانین ترکیب بندی را برای جذاب تر کردن تصویر اعمال کنید.

کاری که دوست دارم هنگام عکس گرفتن از اسباب بازی ها در فضاهای باز انجام دهم این است که واقعاً پایین بیایم. به این ترتیب به دلیل پرسپکتیو، اسباب بازی فضای بیشتری را در قاب اشغال می کند. آن را بزرگتر از آنچه در زندگی واقعی است نشان می دهد.

این یک فرصت عالی برای مشارکت دادن بچه‌ها (خواه فرزند خودتان باشد یا خواهرزاده‌ها، برادررزاده‌ها و غیره) و علاقه‌مند کردن آنها به عکاسی است. یا فقط برای گذراندن زمان با کیفیت با هم و سرگرم شدن با بازی و عکس گرفتن با آنها.

2. داستان بگویید

یکی دیگر از چیزهای سرگرم کننده ایجاد یک داستان از طریق عکس است. شما می توانید این کار را با گرفتن سه یا چهار عکس که از یک موتیف، طرح یا توسعه خاص پیروی می کنند، انجام دهید. لازم نیست داستان پیچیده یا مفصل باشد. در واقع، هر چه داستان ساده تر باشد، بهتر است. درک آن برای بینندگان آسان تر خواهد بود.

می‌توانید از بچه‌هایی که در حال ساختن یک قلعه شنی هستند عکس بگیرید: حفاری در شن‌ها، انباشته کردن آن، ایستادن قلعه تمام شده و زمانی که آنها در حال تخریب آن هستند. شما همچنین می توانید از روز در ساحل عکس بگیرید: قرار دادن حوله ها، لذت بردن از آفتاب، غوطه وری، بازی کردن و تماشای غروب خورشید و غیره.

اگر هیچ مدلی در دسترس ندارید نگران نباشید! همانطور که در نکته قبلی به شما گفتم، می توانید از ایجاد داستان خود با اسباب بازی ها لذت زیادی ببرید.

هنگامی که به ساختن داستان های کوچک عادت کردید، می توانید یک قدم فراتر بروید و سعی کنید یکنواختی خاصی را در طول عکس ها حفظ کنید. این باعث می شود آنها احساس با هم بودن داشته باشند و نشان دهند که آنها در یک سری از عکس ها هستند. خوب است از همان دوربین، لنز استفاده کنید و سعی کنید همان تنظیمات را حفظ کنید. و اگر عکس‌های خود را ویرایش می‌کنید، در پردازش پست به آن‌ها ظاهری مشابه بدهید.

3. تصاویر خلاقانه با چراغ های LED

این روزها تهیه لامپ های LED که روی باتری کار می کنند آسان و مقرون به صرفه است. به لطف آن و قابلیت حمل آنها، می توانید به راحتی آنها را به ساحل ببرید تا با آنها بازی کنید. زمان مناسب طلوع یا غروب خورشید است، زمانی که هنوز نور طبیعی وجود دارد اما آنقدر قوی نیست که LED ها را تحت الشعاع قرار دهد. ساحل برای این عکس ها عالی است زیرا منابع نور مصنوعی زیادی در آنجا ندارید.
اگر می توانید یک شیشه یا هر شی شفاف دیگری بیاورید و چراغ ها را داخل آن قرار دهید. شما می‌توانید عکس‌های فانتزی یا رویایی بسازید، انگار در حال جمع‌آوری یا انتشار ستاره‌ها/پری‌ها هستید. اگر از عمق میدان کم (دیافراگم f4 یا کمتر) استفاده می‌کنید، چراغ‌های LED خارج از فوکوس جلوه بوکه خوبی ایجاد می‌کنند. سایر ایده‌های عکاسی ساحلی که می‌توانید امتحان کنید این است که چراغ‌ها را در دستان خود بگیرید، آنها را در اطراف بدن خود قرار دهید، یک طرف چراغ‌های ال‌ای‌دی و شخص دیگری را در سمت دیگر بگیرید یا آنها را روی زمین بچینید.

4. در شن بکشید یا بنویسید

اگر می خواهید خلاق باشید و تجهیزات مربوط به نکات عکاسی قبلی را ندارید، نگران نباشید. تنها چیزی که واقعاً برای این مورد نیاز دارید یک چوب (یا حتی فقط انگشت خود) و یک منطقه شفاف از شن است. اشکال ساده مانند قلب یا فلش را بکشید یا تاریخ، نام مکانی که در آن هستید یا نقل قول مورد علاقه خود را بنویسید! شما حتی می توانید طراحی را با مدل خود ترکیب کنید تا یک پرتره منحصر به فرد داشته باشید.

5. عکاسی با نوردهی طولانی را امتحان کنید

عکاسی با نوردهی طولانی به تجهیزات بیشتری نسبت به ایده های دیگر نیاز دارد، اما کاملاً ارزشش را دارد! عکاسی با نوردهی طولانی با باز کردن سرعت شاتر برای مدت زمان طولانی انجام می شود. با این کار سوژه های متحرک در کادر را ابریشمی جلوه می دهید. این افکت به خصوص با آب و ابر زیبا به نظر می رسد. ساحل مکان مناسبی برای این نوع عکاسی است.

شما به سه پایه و فیلتر نیاز دارید. سه پایه به شما کمک می کند تا دوربین را ثابت نگه دارید. در مورد فیلترها، سرعت شاتر آنقدر پایین است که حتی اگر ISO را تا جایی که می توانید پایین بگذارید و دیافراگم را ببندید، باز هم عکس هایی با نوردهی بیش از حد دریافت خواهید کرد.

فیلترها به شما امکان می دهند نور اضافی را مسدود کنید. برای این کار به فیلترهایی با چگالی خنثی نیاز دارید و می‌توانید آن‌ها را به لنز خود متصل کنید (درست مانند فیلتر UV) یا همراه با نگهدارنده فیلتر.آنها شدت های مختلف نور را مسدود می کنند و برخی هستند که نور را در یک گرادیان مسدود می کنند.

من به شما توصیه می‌کنم که به فروشگاه تامین‌کننده محلی خود بروید و از آنها بخواهید که مجموعه‌ای از فیلترها را برای بازی با آن‌ها بخواهید و قبل از سرمایه‌گذاری در مجموعه‌ای از فیلترهای گران قیمت، ببینید که آیا دوست دارید نوردهی طولانی مدت داشته باشید یا خیر. نوردهی طولانی به شما نیاز دارد که سرعت خود را کم کنید، سه پایه را تنظیم کنید و تمرین کنید. علاوه بر وسایلتان، حوله ساحلی، چیزی برای نوشیدن بیاورید و از لحظه لذت ببرید!

6. عکس های سرگرم کننده خانوادگی ساحل

عکس های خانوادگی ساحل همیشه خاطرات زیبایی را در خود جای می دهند. در طول جلسات عکاسی، من همیشه پرتره‌های کلاسیک‌تری می‌گیرم زیرا بی‌انتها هستند و مشتریان آن‌ها را بسیار دوست دارند.

با این حال، من آنها را با پرتره های خانوادگی نه چندان معمولی ترکیب می کنم تا جلسه آنها را خاص کنم. متفاوت به معنای پیچیده نیست. به خانواده بگویید که بنشینند و به سمت دریا نگاه کنند، در حالی که شما از پشت عکس آنها را می گیرید.

ایده دیگر این است که از وسایل کودک عکس بگیرید. می‌توانید به والدین بگویید که کفش‌های کوچک و مقداری شی با نام کودک را نگه دارند. با دریا در پس زمینه آن یک خاطره خانوادگی زیبا خواهد بود!

7. به دنبال نمادهای تابستانی باشید

اشیاء خاصی در اطراف ساحل وجود دارد که ممکن است برای شما معنایی داشته باشد. برای من، چتر آفتابی، دوچرخه به معنای “تابستان” است. سعی کنید از این اشیاء مشترک معنی دار عکس های اصلی بگیرید.

عکس ها را از منظرهای متفاوت و غیرعادی بگیرید، با ترکیب رنگ ها یا بازتاب ها بازی کنید، کادر را پر کنید، فضای منفی بگذارید و غیره. از آزمایش کردن لذت ببرید از نتایج خود شگفت زده خواهید شد.

به عنوان مثال، با استفاده از عینک آفتابی خود، می توانید لذت زیادی ببرید. آنها را زیر نور خورشید قرار دهید و از انعکاس آنها عکس بگیرید. این یک راه عالی برای گرفتن یک عکس از خود، یا اگر با شخص دیگری هستید، حتی یک عکس دسته جمعی است.

بسته به نوع عینک، می توانید رنگ های آسمان را در هنگام گرگ و میش نیز ثبت کنید.

8. از ساحل به عنوان پس زمینه استفاده کنید

اگر به صنایع دستی علاقه دارید، می توانید از ساحل به عنوان پس زمینه برای نمایش خلاقیت های خود استفاده کنید. این به خوبی با صنایع دستی مرتبط با طبیعت کار می کند. دریا و ماسه پس‌زمینه‌ای عالی هستند که بدون افزودن عناصر حواس‌پرت کننده، کمی رنگ می‌افزایند.

اگر میخواهید این ایده عکاسی را امتحان کنید، به شما توصیه می کنم این کار را در هنگام طلوع یا غروب خورشید انجام دهید. این زمانی است که نور و رنگ‌ها ملایم تر می‌شوند، بنابراین از سایه‌های سخت روی هنر خود جلوگیری می‌کنید.

این یک نگهدارنده عکس DIY است که من دوست دارم با استفاده از سنگ های ساحل درست کنم.

9. ستاره ها و شبح های خورشید

طلوع و غروب خورشید بهترین زمان برای بازی با ستاره ها و شبح های خورشید است. خورشید کم است و نور آن در یک زاویه می آید. هر دوی این افکت ها به نور پس زمینه نیاز دارند.

برای به دست آوردن آن باید دوربین را رو به خورشید قرار دهید و مدل را بین دوربین و خورشید قرار دهید. هنگامی که مدل به طور کامل خورشید را مسدود می کند، یک شبح به دست می آید.

نوردهی را اندازه بگیرید و تنظیمات دوربین را با توجه به پس زمینه تنظیم کنید تا مطمئن شوید که مدل شما کاملاً سیاه و مانند یک سایه ظاهر می شود. اگر سیلوئت کمتر مشکی را ترجیح می دهید، به طوری که بینندگان همچنان می توانند برخی از جزئیات مدل شما را ببینند، می توانید کمی با تنظیمات بازی کنید و با نوردهی کمی از پس زمینه بالا عکس بگیرید.

هنگامی که خورشید از پشت چیزی، به عنوان مثال مدل شما، اوج می گیرد، ستاره های خورشیدی راحت تر به دست می آیند.

دیافراگم را ببندید (حدود f14 نقطه شروع خوبی است)، بررسی کنید که آیا نیاز به تنظیم مجدد تنظیمات دوربین برای نوردهی مناسب دارید، یک نقطه فوکوس انتخاب کنید و عکس بگیرید.

چیزی که کمی چالش برانگیز است اما بسیار مهم است: هنگام عکس گرفتن مستقیماً به خورشید نگاه نکنید، در غیر این صورت می توانید به چشمان خود آسیب جدی وارد کنید.

10. پیام در یک بطری

با کمی تخیل و برخی مواد صنایع دستی می توانید عکسی از گنج خود را از اعماق ایجاد کنید، در این مورد، یک پیام در یک بطری. تنها چیزی که نیاز دارید یک بطری شیشه ای شفاف با دوشاخه (من از یک بطری مخصوص با چراغ های LED استفاده کردم، اما چوب پنبه به خوبی کار می کند)، یک تکه کاغذ و یک رشته است.

من یک بطری ساده کلاسیک می‌خواستم، بنابراین از یکی از نوشابه های  شیشه ای استفاده کردم، اما می‌توانید بطری‌های شیک‌تر دیگری را پیدا کنید.

شما فقط می توانید یک تکه کاغذ را بپیچید و در بطری بگذارید، اما همچنین می توانید یک پیام کوچک بنویسید که آن را معتبرتر نشان می دهد. اگر یک برس سریع آب لیمو و مقداری آتش به آن بدهید، یک جلوه طومار باستانی عالی خواهید داشت.

هنگامی که پایه را آماده کردید، می توانید از آن که تا حدی در ماسه مدفون شده یا در آب شناور است عکس بگیرید. و اگر با بچه ها (یا بزرگسالان) هستید، می توانید از آنها عکس بگیرید که آن را پیدا می کنند.

یکی دیگر از کاربردهای پیام در بطری این است که در واقع یک پیام را منتقل کند. می توانید دعوت نامه های رویداد ایجاد کنید و بعداً عکس را با مهمانان خود به اشتراک بگذارید تا اطلاعات مربوط به زمان و مکان را به آنها بدهید!

نتیجه

ساحل مکانی عالی برای امتحان ایده های جدید و اجازه دادن به خلاقیت شما است. می توانید از وسایل استفاده کنید، داستان ها و صحنه ها بسازید، عکس های حماسی بگیرید و این لیست ادامه دارد! همچنین می توانید تکنیک های جدید عکاسی مانند نوردهی طولانی و ایجاد سیلوئت ها و ستاره های خورشید را امتحان کنید.

فقط یادتان باشد زیر نور آفتاب عاقل باشید، ضد آفتاب و آب مصرف کنید تا دچار کم آبی نشوید! در امان باشید و خوش بگذرانید!

منبع:digicenter.ir/blog

expertphotography.com/creative-beach-photography-ideas

میانگین امتیازات ۵ از ۵