مقایسه لنز 24 میلی متری با لنز 50 میلی متری برای عکاسی از انسان

تمام تصاویر در این مقاله با دوربین 60D به همراه لنز 24 و یا 50 میلی متر کانن ثبت شده است. Canon 60D یک دوربین APS-C (قطع متوسط) است ، بنابراین برای تعیین فاصله کانونی موثر آنها در این دوربین باید فاصله کانونی هر یک از لنزهای خود را در 1.6 برابر ضرب کنید (البته اگر از Nikon استفاده می کنید دوربین های APS-C ، ضریب برش شما 1.5 برابر است).

بنابراین در یک دوربین سنسور قطع متوسط، یک لنز 24 میلی متری تقریباً مانند یک لنز 38 میلی متری عمل می کند ، و یک لنز 50 میلی متری به عنوان یک لنز 80 میلی متری عمل می کند.

24 میلی متر پس زمینه را نشان می دهد

وقتی نوبت به عکاسی از افراد می رسد ، یک لنز 50 میلی متری بر سوژه تأکید می کند ، در حالی که لنز 24 میلی متری محیط را نشان می دهد.

مقایسه لنز 24 میلی متری با لنز 50 میلی متری برای عکاسی از انسان
                                  این تصویر با دوربین Canon 60D و لنز 50 میلی متر ثبت شده است.

به همین دلیل است که یک لنز 50 میلیمتری برای پرتره های شانه به بالا عالی است ، در حالی که لنزهای 24 میلی متری برای عکسبرداری از افراد و نمایش محیط اطرافشان عالی هستند. در مثال بالا می بینید که لنز 50 میلی متری یک عکس محکم از این دو خواهر ایجاد کرده است ، با پس زمینه ای تار که تمام توجه را در چهره آنها حفظ می کند.

با این حال ، زمینه این گردش نیز بسیارمهم است – این گردش در یک تاکستان خانوادگی برگزار شده و خانواده می خواستند مطمئن شوند که انگور در پس زمینه برخی از تصاویر قابل مشاهده است. همانطور که در بالا مشاهده می کنید ، انگورها در پرتره ای که با لنز 50 میلی متری گرفته شده است ، دیده نمی شوند و بسته شدن دیافراگم واقعاً چشم انداز باغ انگور مورد نظر این خانواده را نمی دهد.

بنابراین پس از گرفتن چند پرتره با 50 میلی متر ، برای گرفتن چند عکس عریض تر ، به لنز 24 میلی متری مراجعه کردم.

                                   این تصویر با دوربین Canon 60D و لنز 24 میلی متر ثبت شده است.

عکس بالا همان دختران ، موقعیت دقیق یکسان و ژست های بسیار مشابه را نشان می دهد. تنها تفاوت واقعی این است که ، با تغییر لنز 24 میلی متری ، می توانید فضای بیشتری را از اطراف آنها ببینید.

در برخی موارد ، ممکن است بخواهید اطراف سوژه خود را به حداقل برسانید ، در این صورت لنز 24 میلیمتری ایده آل نخواهد بود. با این حال ، در این حالت ، به من اجازه داد تصاویری را که هم دختران و هم تاکستان را برجسته می کند ، ثبت کنم ، همان چیزی بود که خانواده به دنبال آن بودند.

نکته اضافی: عکاسی از مجموعه داستان های خانوادگی و خواهر و برادر با لنز 24 میلی متری همچنین به شما امکان می دهد اختلاف قد بین خواهر و برادر را به راحتی (به لطف دید گسترده تر) مشاهده کنید ، چیزی که والدین واقعاً از آن لذت می برند.

                                        این تصویر با دوربین Canon 60D و لنز 50 میلی متر ثبت شده است.

به رنگ پس زمینه فکر کنید

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید ، علاوه بر محتوای پس زمینه در تصاویر ، رنگ آمیزی پس زمینه است. در تصویر بالا ، پس زمینه چوبی با رنگ عمیق حالتی را به تصویر داده که می تواند برای یک نوازنده مناسب باشد. با این حال ، نکته جالب این است که وقتی از زاویه دید 24 میلی متری به تصویر نگاه می کنید ، احساس کلی تصویر کاملاً تغییر می کند:

                                      این تصویر با دوربین Canon 60D و لنز 24 میلی متر ثبت شده است.

تصویر دوم ، اگرچه در همان مکان قرار دارد ، اما نسبت به تصویر اول بسیار کم روحیه و دراماتیک است. سنگ های روشن کناردرب ، تعادلی را در تصویر ایجاد می کند که با لنز 50 میلی متری در این مکان به دست نمی آید. از نظر من ، این تعادل به ویژه هنگام تبدیل تصاویر به سیاه و سفید بسیار مهم است.

همانطور که در تصویر سمت چپ می بینید ، سنگ های روشن در اطراف درب تیره ، به عنوان یک قاب برای سوژه عمل می کند و به طور طبیعی چشم بیننده را به سمت خود می کشاند. علاوه بر این ، افزایش کنتراست و بافت جذابیت برخی از عناصر اصلی را برای تصاویر سیاه و سفید فراهم می کند ، که باعث می شود تصویر سمت چپ از نظر زیبایی از تصویر سمت راست خوشایندتر باشد.

لنز 24 میلی متر یا 50 میلی متر: سعی کنید از هر دو استفاده کنید!

به طور کلی ، اگرچه ممکن است مواردی وجود داشته باشد که باعث شود شما یک لنز را انتخاب کنید و به دیگری ترجیح دهید ولی پیشنهاد میکنم از هر دو لنز استفاده کنید. در اینجا یک مثال ازخانم Meredith Clark که از تجربه ی شخصی خود در عکاسی با این دو لنز نوشته اشاره میکنیم تا توضیح دهیم که چرا هر دو به دلایل خاص خود بسیار عالی هستند: من اخیراً از دخترانم با لباس هالووین عکس گرفته ام.

                                         این تصویر با دوربین Canon 60D و لنز 50 میلی متر ثبت شده است.

من از لنز 50 میلیمتری شروع کردم زیرا مورد علاقه من است من عاشق این تصویر از هر دو دختر هستم  لنز 50 میلیمتری واقعاً به شما این امکان را می دهد چهره و حالات آنها را ببینید ، و بوکه 50 میلی متری f / 1.8 به نرم شدن محل ساخت در پس زمینه تصویر کمک می کند. با این حال ، محصول نزدیکتر به این معنی است که فقط قسمت کوچکی از لباس های آنها قابل مشاهده است.

بنابراین من به لنز 24 میلیمتری خود روی آوردم تا از میمون و شیر کوچکم یک عکس تمام قد بگیرم. حالا من واقعا می توانم آنها را از سر تا پا ببینم. من می توانم پای کوچک جعلی لباس میمون را ببینم که دختر کوچکم را چنان رها کرده بود که خواهرش  خواهش کرد که لباس را با او عوض کند.

من می توانم اختلاف قد بین هر دو را ببینم. من می توانم کفش های سیاه را ببینم که دختر بزرگم به آنها بسیار افتخار می کند و در هر رویدادی که از نظرش “فانتزی” می پوشد. همه این ها مواردی است که من می خواهم به آنها نگاه کنم و به یاد بیاورم. من به دلایل مختلف هر دو تصویر را دوست دارم و به لطف لنزهای قابل اعتماد 24 و 50 میلی متری ام میتوانم آن ها را ثبت کنم و از داشتن آنها بسیار خوشحالم.

                                  این تصویر با دوربین Canon 60D و لنز 24 میلی متر ثبت شده است.

24 میلی متر در مقابل 50 میلی متر برای عکاسی از انسان: نتیجه گیری

در کل هر کدام از این دو لنز با توجه به توقع شما و هدف شما از سوژه میتواند مفید باشد لنز 50 میلی متر بهترین پرتره ها و لنز24 میلی متر بهترین تصاویر کامل را برای شما ثبت میکند امیدوارم این مقاله و خاطره ی زیبای خانم Meredith Clark به شما ایده خوبی از چگونگی مقایسه این دو فاصله کانونی هنگام عکاسی از انسان را داده باشد.

منبع:digicenter.ir

میانگین امتیازات ۵ از ۵