عکاسی محصول – هر آنچه در مورد این عکاسی صنعتی باید بدانید

عکاسی محصول : هر آنچه در مورد این عکاسی صنعتی باید بدانید

به چه چیز هایی برای شروع فروش آنلاین، نیاز دارید؟

وبسایت

برای فروش آنلاین شما مطمئنا به یک سایت نیاز دارید و همچنین باید از این که بهترین میزبان را برای سایت خود انتخاب کرده اید، اطمینان حاصل کنید. میزبان هر سایت با سایت دیگری متفاوت است. نتایج جستجو گوگل بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید پس برای این که رتبه اول گوگل را بدست بیاورید، شما باید فردی را برای میزبانی سایت خود انتخاب کنید که مسلط به دانش سئو باشد و محتوای سئو شده را در سایت شما قرار دهد تا سایت شما در نتایج گوگل جزو اولین ها باشد.

راه اندازی بلاگ

راه اندازی بلاگ در سایت، باعث افزایش ترافیک ورودی به سایت می شود. راه اندازی بلاگ در سئو سایت شما تاثیر به سزایی دارد؛ باعث می شود سایت شما در موتور های جستجو گوگل جزو اولین ها باشند.

بازاریابی

با ساختن یک سایت و محصول گذاشتن در آن، نمی توان انتظار فروش فوق العاده را داشت. اگر به دنبال فروش زیاد و شناخته شدن هستید باید بر روی سایت خود کار کنید و این پروسه زمان بر است، پس باید صبور باشید.

دنیای الکترونیک دنیایی هست که توقف ناپذیر است و همین گونه به رشد خود ادامه می دهد. در فروش انلاین رقبا زیادی وجود دارد که باید تمام سعی خود را بکنید تا از همه آن ها بهتر باشید. ولی چگونه؟ البته که عکس از محصولات تنها گزینه برای رشد فروش آنلاین نیست. ولی تاثیر زیادی در فروشتان می گذارد. عکس از محصولات باعث اعتماد مشتریان به آن محصول می شود.

اثرات عکس محصولات بر روی برند شما چیست؟

عکس محصولات موردی نیست که اگر در سایتتان باشد خوب است، بلکه موردی هست که حتما باید در سایتتان وجود داشته باشد. عکس محصولات میتواند تاثیر زیادی روی سایت شما داشته باشید؛ فکر می کنید مشتری ها سایتی را که بدون هیچ عکسی است و معلوم نیست کی بسته شود را به دوستان خود معرفی می کنند؟ معلومه که نه. چون شما هنوز اطمینانی به مشتری های خود نداده اید.

عکس از محصولات همچنین به سئو سایت شما نیز کمک می کند. در موتور های جستجو آن سایت هایی که عکس ندارند جزو آخرین نتایج قرار می گیرند. همچنین همیشه از یک عکس برای معرفی یک محصول استفاده نکنید سعی کنید از عکس های متنوعی استفاده کنید تا برای مشتریانتان خسته کننده نباشد.

حالا شما اهمیت عکس محصولات در سایت را می دانید. در ادامه 6 راهنمایی به شما در ارتباط با طرز عکس گرفتن از محصولات، به شما داده می شود. با ما همراه باشید.

6 راهنمایی برای افراد مبتدی در عکاسی از محصولات

انتخاب دوربین مناسب

بهترین عکس ها توسط دوربین های قوی ای گرفته شده اند. برند های زیادی از دوربین ها وجود دارد اما کدام یک از آن ها مناسب شما است؟ دوربین بدون آینه مناسب کار شماست یا دوربین دیجیتال SLR؟ اصلا SLR چیست؟ اگر پول به اندازه کافی برای خرید بهترین دوربین نداشته باشید چطور؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود. همراه ما باشید.

برای یک عکس محصول عالی شما نیازمند دوربین DSLR و یا دوربین کامپکت هستید.

دوربین های DSLR قابلیت هایی مانند جدا شدن لنز های دوربین را دارد. این قابلیت به شما امکان زوم کردن و همینطور عوض کردن لنز ها را می دهد. شما همچنین دسترسی به تنظیمات دوربینتان دارید.

دوربین های کامپکت دارای قابلیت عوض کردن لنز نیستند و همینطور دسترسی کمتری از تنظیمات دوربین را به شما می دهد ولی با آن ها راحت تر می توان کار کرد. اگر مهارت زیادی در عکاسی ندارید این دوربین مناسب شما است.

دوربین های تلفن همراه نیز مناسب است. اگر عکاس خوبی باشید ممکن است بتوانید آن عکس عالی که با دوربین DSLR انداخته اید را با دوربین تلفن همراه خود نیز بی اندازید. حتی امروزه به دنبال پیشرفت تکنولوژی، لنز دوربین موبایل ها قابلیت جابه جایی دارد و در برخی موارد ممکن دوربین تلفن شما برای عکس برداری از محصولات کافی باشد.

راهنمایی کوچیک در ارتباط با دوربین های مخصوص عکس برداری از محصولات

از لنز wide-angle و همین طور لنز fisheye استفاده نکنید، زیرا این لنز ها باعث می شوند که محصولات در عکس ها کشیده بی افتند.

بیشتر دوربین های DSLR دارای مود های مختلفی هستند مثل مود پرتره، مود مارکو و … اگر از این دوربین ها استفاده کنید، یاد خواهید گرفت که چگونه مود های آن را عوض کنید.

به اندازه مهارت و پولی که دارید دوربین خریداری کنید؛ یک دوربین چند میلیونی تنها زمانی عکس های فوق العاده می اندازد که شما بلد باشید که چگونه با آن کار کنید.

سه پایه

وقتی به عکاس ها فکر میکنید، تصویر ذهنی که در سرتان ایجاد می شود این است که عکاس دور یه مدل می چرخه و صدبار از آن عکس می گیرد و یا دوربین به دست تند تند از اشخاص معروف عکس می گیرد. ولی عکاس هایی هم هستند که از یک مدل تنها یک و یا دو عکس می گیرند و همان عکس ها مناسب کارش است.

در عکس برداری از محصولات دست عکاس نباید تکان بخورد و عکاس باید دوربین خود را ثابت نگه داشته باشد تا عکس خراب نشود. از آن جایی هم که با دست نمی تواند آن را نگه دارد پس نیازمند یک سه پایه است. این عکاس ها باید مطمئن شوند که دوربین هنگام عکس برداری ثابت می ماند.

اگر یک عکس با کیفیت می خواهید حتما باید یک سه پایه برای دوربینتان خریداری کنید. حتی اگر با تلفن همراهتان عکس می گیرید، باید سه پایه مناسب موبایل خود بگیرید.

فاصله کانونی در عکاسی چیست ؟

حتی اگر پول کافی برای خرید سه پایه ندارید، از کتاب ها و یا یک صندلی برای ثابت نگه داشتن دوربین استفاده کنید، هدف ثابت ماندن دوربین است نه زیبا به نظر رسیدنش.

پس زمینه

چرا پس زمینه محصول اهمیت دارد؟ برای این که جواب این سوالتان را بگیرید به مثال زیر توجه کنید.

عکس بالا از چند شیشه شیر در سایت eBay است که عکاس پس زمینه آن را سفید انتخاب کرده است. به علت شیشه ای بودن بطری های شیشه ای پس زمینه را نمی توان به راحتی حذف کرد.

برای سایتی مثل eBay این مشکل بزرگی نیست و تاثیری در فروش آن ندارد. ولی این عکس نشان دهنده این است که آن ها در کارشان حرفه ای نیستند. حالا عکس بالا را با عکس پایین که پس زمینه را حذف شده است مقایسه کنید. کدام حرفه ای تر است؟ کدام عکس توجه شما را به شیشه شیر بیشتر جذب کرد؟

عکس پس زمینه نقش مهمی در حرفه ای شدن عکس شما دارد. در ادامه چند مورد که می توانید در انتخاب پس زمینه از آن استفاده کنید را به شما معرفی می کنیم.

  • استفاده از خیمه نور: خیمه نور یک مکعب است که نور را برای عکاسی از محصول تنظیم می کند.
  • پس‌زمینه سفید(sweep): یک پس زمینه ساده که حتی با پوستر هم می توانید آن را ایجاد کنید.
  • پس زمینه طبیعی: برای مثال عکس از یک شخص که از محصول شما استفاده می کند.

کدام یک را باید انتخاب کنید؟

این قضیه بستگی به بودجه و محصول شما دارد. شما می توانید یک خیمه نور خریداری کنید و یا یک پوستر را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید. اکثر خیمه های نور دارای لامپ هستند. پس شما با خرید خیمه نور با یک تیر دو نشان زده اید، هم پس زمینه خریداری کرده اید هم نور. اما در انتخاب پس زمینه محصول هم نقش مهمی دارد برای مثال اگر محصول شما جواهر و یا لباس است، ممکن است در خیمه نور و یا جلوی پوستر بهتر به نظر برسد تا استفاده از مدل.

نور پردازی مناسب

نور پردازی برای مبتدیان معذل بزرگی است و همچنین خرید نور برای عکاسی نیازمند بودجه زیادی است. در این مواقع نور طبیعی بهترین گزینه است، شما می توانید محصول خود را مقابل یک پنجره که نور از آن می تابد، قرار دهید و عکس برداری کنید. اگر برای عگس برداری به نور بیشتری نیاز داشتید می توانید از پرده سفید استفاده کنید.

اگر پنجره ای که نور خورشید از آن بتابد را ندلرید و یا معمولا غروب عکس می گیرید، باید از لامپ ها و یا خیمه نور استفاده کنید. نور های مصنوعی گزینه خوبی هستند و در برخی موارد می تواند بهتر از نور طبیعی عمل کند ولی برای آن دسته از کسانی که بودجه کمی دارند مناسب نیست. در ادامه دو راه که برای نور پردازی وجود دارد را به شما معرفی می کنیم.

ریم لایتینگ

در این نوع نور پردازی، یک نور از سمت راست محصول به آن می تابد، یک نور از سمت چپ محصول و یک نور از رو به رو به محصول می تابد. این نوع نور پردازی، عکس را بسیار حرفه ای و تمیز می کند. اگثر محصولات با این روش عکس برداری می شوند؛ به همین خاطر خیمه نور بسیار مورد استفاده عکاس های این حوزه قرار می گیرد.

نور از زیر

در این نوع نورپردازی محصول باید بر روی یک سطح شیشه ای قرار بگیرد و یک نور از زیر به آن بتابد. فقط در این نوع نور پردازی هم مانند ریم لایتینگ، یک نور از روبه رو به آن نیز می تابد.

عکاسی محصول تبلیغاتی + کاربردی

از اکثر محصولات بدون پس زمینه عکس برداری می شود، در حالی که گاهی اوقات پس زمینه های رنگی و یا متنوع می تواند جلوه های دیگری از محصول رانشان دهد. همچنین عکس هایی از محصول که در زندگی روزمره استفاده می شود، نشان دهنده این است که محصولات در دنیای واقعی چگونه مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع عکس برداری می تواند برای آن دسته از محصولاتی که نمی شود از آن ها عکس گرفت نیز کاربرد دارد؛ مانند نرم افزار ها و خدمات آنلاین. برای مثال اگر خدماتی مانند لوله کشی و یا از این دسته اائه می دهید می توانید عکسی از کارمندان خود هنگام لوله عوض کردن، بگذارید. حتی شما می توانید از مشتریان خود عکس بگیرید و منتشر کنید. با انجام این کار می توانید حس استفاده از محصولتان را به مشتری منتقل کنید.

ادیت کردن با نرم افزارهای ویرایش تصویر

اخرین مورد که در کیفیت عکس محصول تاثیر گذار است و باعث افزایش فروش شما می شود و همچنین باعث می شود تا برند شما شناخته شده باقی بماند؛ ادیت زدن عکس ها با نرم افزار ها است. حتی بهترین عکاس ها هم عکس های خود را ادیت می زنند، پس فکر نکنید که اگر عکستان را ادیت می زنید یعنی یک جای کارتان اشتباه بوده. شما با ادیت زدن عکس هایتان می توانید نور را تنظیم کنید، اگر خواستید نوشته ای به آن اضافه کنید و خیلی کار های دیگر. در ادامه سه تا از بهترین نرم افزار های ادیت را به شما معرفی می کنم.

  • Adobe photoshop cc
  • Adobe lightroom classic cc
  • Adobe photoshop elements

آینده عکاسی از محصول چگونه است؟

با پیشرفت تکنولوژی و هوش مصنوعی بعضی از شرکت ها بر روی راه اندازی استودیو مجازی تمرکز کرده اند. سر شناس ترین این شرکت ها Zerolens است. Zelorens در اصل یک نرم افزار عکاسی است که به امکان ساخت عکس بدون نیاز داشتن به دوربین را می دهد. کار کردن با این نرم افزار بسیار راحت است و هدف این برنامه این است که نیاز به عکاس را برای عکس برداری از محصول را کاهش بدهد.

کلام آخر

عکس ها اطلاعات بیشتری راجع به محصول و برند به مشتری می دهند. بهترین عکس ها از محصولات، اطلاعاتی را که مشتری نیاز دارد را به آن ها می دهد. پس اگر می خواهید فروش خود را زیاد کنید، عکس محصولات خود را در سایت قرار دهید.

منبع:

میانگین امتیازات ۵ از ۵