عکاسی حرفه‌ای از محصولات با تجهیزات مناسب و نکات کلیدی

محصولات عالی لیاقت عکس برداری عالی را هم دارند (بیشتر مواقع هم بهترین عکس ها از آن ها گرفته می شود). چه در حال عکاسی از محصولات برای فروش آنلاین، حراج اینترنتی، یا صرفاً گرفتن عکس های بی جان از یک دارایی گرانبها هستید، برخی از وسایل و نکات ساده (و نسبتاً ارزان) در عکس ها می تواند وجود داشته باشد و باعث شود که عکس های شما از بقیه متمایز شود.

حراجی های آنلاین و بازارهای اینترنتی

همه ما تصاویری را از محصولات مختلف به صورت آنلاین مشاهده کرده ایم. اگر محصولات کم قیمتی می فروشید، عکس برداری با تلفن همراه، تصاویر خوبی را ارائه می دهد. اما اگر محصولات گران قیمتی مانند جواهرات، ساعت، وسایل دوربین و … بهتر است عکس های حرفه ای تر از تلفن همراه بگیرید. تصاویر بهتر می تواند توجه مشتریان شما را جلب کند.

با عشق از محصول خود عکس برداری کنید

حتی اگر قصد فروش یک کالا را هم ندارید، از محصولات و وسایل خانه خود عکس برداری کنید. عکس برداری از وسایل مورد علاقه خود، وقتی که نمی توانید به بیرون بروید و عکس بگیرید، یک راه عالی برای ماندن در عرصه عکاسی است. نتیجه نهایی: این یک راه عالی برای خلق تصاویر زیبا از وسایلی است که شما صاحبش هستید و آن را دوست دارید.

تلاش کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید

برای برخی افراد کلمه تلاش کردن جنبه مثبتی ندارد ولی من آن را در تیتر بالا ذکر کردم زیرا هدف این مقاله این است که شما تلاش خود را با استفاده از ابزار ها و نکات کاربردی، بیش از قبل کنید. برخی از این نکات و ابزار ها در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود، زیرا شما عکس های بهتری با دوربین می گیرید.

استفاده از خیمه و پس زمینه برای جلب تمام تمرکز مشتری بر روی محصول

هیچ چیزی مانند پس زمینه شلوغ حواس مشتری را از محصول پرت نمی کند، بهترین راه برای جلب توجه مشتری استفاده از یک پس زمینه ساده و یک رنگ است. البته شما می توانید ساعت ها زمان بگذارید و با استفاده از فتوشاپ پس زمینه شلوغ محصول را حذف کنید ولی استفاده کردن از یک پس زمینه ساده و یک رنگ در اول کار، هم باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و هم ما را به هدفمان که جلب تمام توجه مشتری بر روی محصول است، می رساند.

[one_half]

[/one_half]

[one_half_last]

خیمه های عکس برداری

بهترین راه برای تنظیم کردن نور و ایجاد پس زمینه مناسب خیمه های عکاسی هستند. این خیمه ها معمولا اندازه کوچکی دارند و مخصوص عکس بردار یاز محصولات کوچک نیز هستند. برخی از این خیمه ها دارای چراغ هایی هستند که نور محصول را تنظیم می کند، به این نوع خیمه ها، خیمه نور می گویند.

تنها خیمه نیست که بتواند تمام مشکلات عکاسی شما را حل کند. ابزار های بی شماری وجود دارد که می توانید از آن ها برای بالا بردن کیفیت عکستان استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از پس زمینه های مختلف عکس هایتان را زیبا تر کنید.

گزینه های دیگر

پرده های بزرگ عکاسی گزینه های دیگری هستند که شما می توانید از آن ها به عنوان پس زمینه استفادده کنید، این پرده مانند خیمه اندزه محدودی ندارند و شما می توانید از آن برای عکس برداری از محصول با هر اندازه ای، استفاده کنید.

حتی برای محصولات خیلی بزرگ هم شما می توانید از استودیو های عکس برداری استفاده کنید.

استفاده از خیمه برای جلوگیری از بازتاب

هدف بیشتر عکس برداری از محصولات این است که محصول را نشان دهند. سخت ترین قسمت عکاسی، تنظیم بازتاب نور بر روی محصولات براق یا شیشه ای است. شما هم می خواهید یک عکس خلاقانه از محصولتان بگیرید و هم می خواهید از بازتاب اشیا و یا فضا در محصولتان جلوگیری کنید.

در این وضعیت خیمه بهترین گزینه برای شما است زیرا آن طوری طراحی شده که هم پس زمینه مناسب را ایجاد می کند، هم نور را تنظیم می کند و هم از بازتاب اشیا جلوگیری می کند.

نور پردازی

نمی شود که در مورد عکاسی صحبت کرد و حرفی از نور پردازی زده نشود.

برخی از خیمه ها و پرده ها دارای چراغ های داخلی هستند ولی شما می توانید برای نور دهی بیشتر از فلش استفاده کنید و یا چراغ هایی را در اتاق عکس برداری نصب کنید تا عکس بهتری را بگیرید.

میز نوری، یک منبع نور خلاقانه دیگر است که از زیر به محصولتان نور می دهد و همچنین شما می توانید آن را در بالای پرده و یا خیمه خود قرار دهید تا نور پردازی بهتری داشته باشید.

اگر استودیو نور پردازی دارید، شما به راحتی می توانید از محصولاتتان بهترین عکس هارا بگیرید.

یک ابزار عالی دیگر برای نور پردازی محصولات، چراغ های ویدئویی روی دوربین هستند. برخی از این چراغ ها کوچک، قوی و دارای ویژگی های خلاقانه ای برای رنگ ها و روشنایی های متفاوت هستند. آنها برای قرار گرفتن بر روی دوربین طراحی شده اند ولی به راحتی می توان آن را بر روی سه پایه های کوچک هم نصب کرد و یا در دست گرفت.

نورپردازی می تواند بازتابی روی محصول شما ایجاد کند. پخش کردن نور می تواند این بازتاب ها را کاهش داده و یا از بین ببرد. دیواره های خیمه ها برای پخش کردن نور طراحی شده اند، اما شما همچنین می توانید پخش کننده های نور خود را اضافه کنید و یا نور را از سقف، دیوار، تخته فومکور، پس زمینه یا سایر بر روی محصولتان بتابانید تا نور مستقیما به محصولتان برخورد نکند.

تمیز کردن

یکی دیگر از مواردی که در عکاسی محصول باید به آن توجه شود، گرد و غبار روی محصول است. اصلا فرقی نمی کند که قبل از عکس برداری شما چقدر محصولتان را تمیز کرده اید، وقتی عکستان را در کامپیوتر نگاه می کنید دارای یک سری گرد و غبار ها می باشد که باید حذف شوند.

در ادامه برخی از ابزار هایی که می توانند گرد و غبار را از عکس حذف کنند را به شما معرفی کرده ایم. از بلوئر برای تمیز کردن سنسور خود استفاده کنید و همچنین از دستکش سیاه مخصوص برای تمیز کردن محصولات و اتاق خود استفاده کنید.

اگر گرد غبار ها با سنسور بلوئر و دستکش ها کاملا از بین نرفت شما می توانید برای از بین بردن آن ها از نرم افزار های ادیت عکس استفاده کنید. گرد و غبار می تواند تمرکز مشتری را از روی محصولتان پرت کند پس لطفا آن را نادیده نگیرید.

 

 

همچنین، هنگامی که مشغول تمز کردن عکستان هستید، مراقب “پیکسل های داغ” در تصویر خود باشید. پیکسل های داغ از سنسور شما می آیند و همچنین می توانند باعث حواس پرتی ناخواسته مشتری در تصویر شما شوند.

تراز سفیدی

حتی با کیفیت مدرن تصویر JPEG، عکاسی از محصول خود در قالب فایل خام دوربین نیازمند تراز سفیدی است.

البته، اگر در حال انجام عکاسی شخصی از سوژه های مورد علاقه خود هستید، 100٪ می توانید از ترکیب رنگ ها برای ایجاد روحیه در تصویر، استفاده کنید. اما اگر برای فروش یا حراج آنلاین از محصول عکس برداری می کنید، می خواهید تا جایی که ممکن است محصولتان را دقیق نشان دهید، اینجا است که تراز سفیدی به کمک شما می آید.

 

 

یک راه عالی برای تراز سفیدی استفاده از صفحه خاکستری یا کالر چکر است. به سادگی کارت را در یکی از تصاویر خود قرار دهید و از آن در پردازش تصویر استفاده کنید تا تراز سفید خود را با دقت تنظیم کنید. در صورت ضبط JPEG ها، می توانید تراز سفید را تغییر دهید، اما تصاویر شما با دقت کمتری نسبت به فایل های خام دارند.

وقت گذاشتن برای عکس برداری از محصول می تواند سرگرم کننده باشد

موفقیت در عکاسی به معنای وقت گذاشتن زیاد نیست. در دنیای عکس برداری از محصول، وسایل ساده ای که در بالا به آن اشاره کردیم می تواند به تجربه عکاس بیافزاید و عکاسی سخت را برای آن ها آسان کند.

منبع:digicenter.ir

میانگین امتیازات ۵ از ۵