30 تا از بهترین ژست های عکاسی برای بانوان

30 Best Female Poses for Portrait Photography

ژست ‌های متفاوت و زیادی برای بانوان وجود دارد که می‌توانند تصویر را زیبا و گیرا و همچنین زشت و غیر قابل تحمل کند. مهم این است که تکنیک های مختلف ژست را آزمایش کنید تا تصاویر خود را متنوع و در عین حال جذاب نگه دارید.

در اینجا به 30 تا از ژست هایی که در بهتر شدن عکسهایتان به شما کمک می کند را در اختیارتان قرار می دهیم پس با ما در این مقاله همراه باشید و برای بهتر شدن عکس هایتان این راه کارها و ژست ها را فراموش نکنید.

30.دست هایتان را به طرف اسمان ببرید

30 تا از بهترین ژست های عکاسی برای بانوان

اگر ژست هایی که خیلی رویایی هستند را دوست دارید، این مورد گزینه خوبی می تواند برای شما باشد. در این ژست مدل باید دست هایش را به سمت بالا بکشد. او می تواند چشمانش را ببندد، به بازویش تکیه کند یا به آسمان نگاه کند. فقط لازم این عکس این است که مطمئن شوید در حالتی آرام و طبیعی به نظر می رسید. می‌توانید در برابر نور عکس بگیرید تا پرتره‌هایتان رویایی‌تر به نظر برسند.

29.مو هایتان را تکان دهید

تنها کاری که مدل شما باید انجام دهد این است که گردنش را پایین و خم کند و سپس سرش را به سمت بالا حرکت دهد با این حرکت مو ها به سمت عقب پرتاب می شوند.

حالا تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که سعی کنید در زمان مناسب عکس هایتان را بگیرید و نکته ای هم که باید به ان اشاره کنم این است که می توانید از مدل خود بخواهید که چشمانش را ببندد تا در نهایت با حالات چهره نامناسب مواجه نشوید! همپنین این امر باعث می شود که عکستان جلوه رویایی تری داشته باشد.

مطمئن شوید که از سرعت شاتر بالا برای گرفتن عکس های واضح استفاده می کنید. اگر به عکاسی پرتره رویایی علاقه دارید، می توانید از سرعت شاتر کمتری استفاده کنید. این موضوع باعث ایجاد تاری حرکت می شود.

این ژست در میان بانوان بسیار رایج است، اما همچنان نمونه عکس هایی محسوب می شود که ارزش انداختن و امتحان کردن را دارد.

28.صورتتان را به دستتان تکیه دهید و به بالا نگاه کنید

این یک ژست آرام و لطیف است که باید در عکاسی خود امتحان کنید. از مدل خود بخواهید یک آرنج را روی میز بگذارد و سرش را روی دستش قرار دهد. و بعد، به آسمان نگاه کند. انجام این حرکت باعث ایجاد برق در چشم مدل می شود.

همچنین مقدار نور افتاده شده روی صورت مدل به صورت یکنواخت می باشد. این دو عامل به شما این امکان را می دهد که عکس های پرتره با نور خوب و رویایی بگیرید.

27.به دیوار تکیه دهید

این یک ژست معمولی اما موثر است. مدل شما باید با پشت صاف در مقابل دیوار بایستد. بعد، او باید سر خود را به دیوار تکیه دهد. لازمه این عکس این است که مدلتان باید بسیار ظریف باشد تا گردن او خیلی به عقب خم نشود. شما می توانید عینک آفتابی یا لوازم جانبی دیگر را برای بهتر کردن این ژست اضافه کنید.

26.از روی شانه نگاه کنید

مدل شما باید در حالی که ایستاده یا نشسته سرش را روی شانه خود قرار دهد و به دوربین نگاه کند. این یک ژست بسیار رایج در عکاسی پرتره است. تقریباً در هر مکان و تنظیم روشنایی به خوبی کار می کند. ژست هایی مانند این باعث ایجاد احساس اعتماد به نفس و برتری در عکس می شود.

25.روی یک سطح نرم تکیه دهید

این یکی از آن ژست های عکاسی است که آرام بودن را به بیننده منتقل می کند.مدل شما باید روی یک سطح راحتی بنشیند. این موضوع می تواند یک تخت، یک میز یا یک کاناپه باشد. او می تواند سرش را روی هر دو دستش بگذارد. و می تواند به دوردست ها یا دوربین شما نگاه کند.

برای این حالت، می توانید روی چشم ها فوکوس و عکاسی کنید یا حتی میتوانید کمی بالاتر را فوکوس قرار دهید. عکاسی از سطح چشم باعث می شود مدل شما اسوده به نظر برسد. عکاسی از زاویه بالاتر باعث ایجاد احساس حساسیت یا آسیب پذیری می شود. این احساسات در عکاسی پرتره احساسی بسیار خوب عمل می کنند.

24.یکی از دست هایتان را روی کمر خود قرار دهید

این یکی از با اعتماد به نفس ترین ژست ها برای بانوان است. مدل شما باید یک دستش را روی کمرش بگذارد. دست دیگر می تواند چیزی مانند نوشیدنی را نگه دارد. او همچنین می تواند دست آزاد خود را روی پای خود بگذارد تا حالتی آرام تر ایجاد کند. این ژست انحنا های بدن مدل شما را بیشتر نشان می دهد وعکس را بهتر نشان می دهد.

23.زانوها بالا، و دست روی پا

این یک ژست موثر برای عکاسی پرتره استودیویی است. برای گرفتن بهترین نتیجه باید از یک صندلی چهار پایه استفاده کنید. مدل شما باید زانوهایش را جمع کند. او همچنین باید سرش را روی زانوهایش بگذارد و دستانش را باید روی پاهایش قرار دهد. این یک ژست زیبا برای رقصندگان است. همچنین می توانید از آن در عکاسی پرتره سورئال یا مفهومی استفاده کنید.

به راحتی می توانید به این ژست اکسسوری اضافه کنید. گل ها، پرده ها و دودزا های رنگی همگی می توانند ژست را زیباتر نشان دهند.

22.دستتان را در جیب هایتان قرار دهید

اگر به دنبال ژست های معمولی ایستاده هستید، این ایده برای شما عالی است. مدل شما به جای اینکه به طرز ناخوشایندی جلوی دوربین بایستد، می تواند دستانش را در جیبش بگذارد. این حرکت باعث می شود که مدل جدی به نظر برسد.

ژست های ایستاده اغلب در عکاسی سبک زندگی استفاده می شود. می توانید هر چند وقت یکبار که دوست دارید بدون اینکه تصاویرتان خسته کننده به نظر برسند از آن استفاده کنید.

21.آرنج هایتان را به ارامی روی میز قرار دهید

ژست های غیررسمی برای عکاسی سبک زندگی یا استودیو ایده آل هستند. همچنین ممکن است دوست داشته باشید از آنها در عکاسی پرتره مینیمالیستی استفاده کنید.

برای این ژست تنها چیزی که نیاز دارید یک میز و وسایل سرگرم کننده است. مدل شما باید آرنج هایش را روی میز بگذارد و سرش را به پهلو خم کند. این حرکت باعث می شود که مدل شما آرام به نظر برسد.

20.حالت نشسته (AKA Baddie Pose)

این ژست از محبوب ترین ژست های بانوان در شبکه های اجتماعی است. شاید آن را در اینستاگرام دیده باشید، برخی از افراد مشهوری مانند کایلی جنر دوست دارند اغلب از آن استفاده کنند. این ژست می تواند به پرتره های شما جلوه ای جذاب بدهد.

تنها کاری که مدل شما باید انجام دهد نشستن است. در حالت ایده آل، او باید به یک پا تکیه داده و پای دیگر را به سمت بیرون بکشد. یک حالت متعادل ایجاد می شود که باعث می شود مدلتان لاغرتر نشان داده شود.

19.روی زمین دراز بکشید

این یکی از ساده ترین ژست های بانوان است که می توانید در عکاسی خود از آن استفاده کنید. با وجود سادگی، برای انواع عکاسی پرتره بسیار جذاب است.

مدل شما فقط باید روی زمین دراز بکشد. او می‌تواند دست‌هایش را در موهایش بگذارد، پاهایش را بلند کند یا هر کاری که او را معمولی و آرام نشان می‌دهد انجام دهد.

18.لباس های راحتی

اگر به دنبال ژست های بیشتری برای پاییز یا زمستان هستید، این ژست قطعا برای شماست! مدل باید دست هایش را روی هم بگذارد. باید به نظر برسد که او خودش را در آغوش گرفته است.

برای اینکه این ژست آرام‌تر به نظر برسد، مطمئن شوید که مدل شما چشم‌هایش را بسته و سرش را کمی بلند کرده است.

17.دست هایتان را در مو هایتان قرار دهید

این یک ژست رایج برای کسانی است که می خواهند یاد بگیرند که چگونه به عنوان یک مدل ژست بگیرند. می توانید از آن در عکاسی با مدل های مبتدی یا آزمایشی که نیاز به تجربه بیشتری دارند استفاده کنید. این موضوع ساده نیست و با هر تیپ بدنی به خوبی کار می کند!

مدل باید هر دو دستش را در موهایش بگذارد. او همچنین می‌تواند چانه‌اش را کمی بالا بیاورد تا به ظاهر عکس جذابیت بیشتری بدهد.

16.دست هایتان را به سمت لنز دراز کنید

این یک ژست عالی برای عکاسی پرتره خلاقانه است. یک راه آسان برای جذاب تر کردن عکس های خود بدون تلاش زیاد. همچنین یک ژست بسیار آسان برای انواع مدل ها است.

تنها کاری که مدل شما باید انجام دهد این است که دست خود را به سمت لنز شما دراز کند. او می تواند چیزی مانند فنجان را در حالی که این کار را انجام می دهد نگه دارد. از دیافراگم بزرگ استفاده کنید و روی مدل تمرکز کنید. این کار چهره او را در فوکوس نگه می دارد، اما دست او را محو می کند و یک پیش زمینه ایجاد می کند.

15.یک پا در مقابل پای دیگر

ژست های مدل ایستاده زیادی وجود دارد. این یک مدل محبوب است که می تواند هر مدل را عالی جلوه دهد.

از مدل خود بخواهید که یک پا را جلوی پای دیگر بگذارد. او می تواند به پای عقب خود تکیه کند و پای جلوی خود را کمی بالا بیاورد، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است.

14.دستتان را روی گونه هایتان قرار دهید

این یک ژست عالی برای عکاسی پرتره از نمای نزدیک است. مدل شما باید هر دو دستش را روی گونه هایش بگذارد. هر چه متقارن تر باشد، بهتر است.

او نباید بیش از حد به صورت خود فشار بیاورد تا از علائم ناخوشایندی جلوگیری کند.

13.یک دستتان را روی دهانتان قرار دهید

این یک تقلیید از ژست قبلی است. این بار مدل شما باید به آرامی تنها یک دست خود را روی دهان خود قرار دهد. او همچنین می تواند سر خود را به پهلو خم کند و کمی دهانش را باز کند.

این ژست زنانه برای تاکیید بیشتر روی دست ها، ناخن ها و لب ها است.

12.روی صندلی بنشینید، و انگشتان پایتان را به سمت پایین بکشید

چند عکس از مدل خود که روی صندلی یا کاناپه نشسته است و انگشتان پاهایش به سمت پایین کشیده شده است، بگیرید.پاهای او باید کمی خم باشد تا انحنای تملق روی بدنش ایجاد شود. او می تواند برای ایجاد حس رمز و راز از دوربین دور شود.

11.روی شکمتان دراز بکشید

این یک ژست زنانه آسان برای عکاسی پرتره داخل ساختمان است. مدل خود را روی یک سطح تمیز مانند کف چوبی قرار دهید.او باید پاهایش را پشت سرش بلند کند. این باعث می شود که او آرام به نظر برسد.

10.به زیر لحاف بروید و خودرا بپوشانید

برخی از ژست های مدل زن نیاز به استفاده از لوازم جانبی دارند. اینها اغلب ساده و مقرون به صرفه هستند. می توانید بارها و بارها از آنها استفاده کنید تا ژست های عکاسی خود را جذاب تر کنید.

از مدلتان بخواهید یک لحاف دور خودش بپیچد. می توانید حالت های مختلف چهره را آزمایش کنید

9.به پهلو دراز بکشید

از مدل خود بخواهید به پهلو دراز بکشد. او می تواند سرش را روی بازویش بگذارد و مستقیم به دوربین نگاه کند.این یکی از بهترین ژست های مدل برای عکس های معمولی است.

8.روی لبه تخت دراز بکشید

این یک ژست عالی برای اضافه کردن به لیست ژست های عکاسی سرگرم کننده است. اگر مدل شما موهای بلندی داشته باشد، فوق العاده می شود برای این عکس.

از او بخواهید روی تخت یا کاناپه دراز بکشد. سر او می تواند روی لبه باشد تا موهایش به سمت پایین پخش شود. این بر طول موهای او تأکید می کند و نتایج بسیار خلاقانه ای به شما می دهد.

7.چند قدم به جلو بردارید

این یک ژست رایج در عکاسی پرتره سبک زندگی است. روی مدل خود تمرکز کنید، مطمئن شوید که فوکوس را قفل کرده اید. سپس از او بخواهید چند قدم به جلو حرکت کند. با او حرکت کنید تا همه عکس های شما واضح دیده شود.مدل می تواند به شما نگاه کند، البته هم میتواند به سمت مستقیم و یا به سمت پایین نگاه کند.

6.یک پایتان را روی پای دیگری قرار دهید

شما باید این ژست را حداقل یک بار در طول جلسه عکاسی خود امتحان کنید. این موضوع می تواند به مدل شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد و عکس های پرتره شما را چشمگیر جلوه دهد.

تنها کاری که مدل زن باید انجام دهد این است که یک پا را روی پای دیگر بگذارد. او می تواند بازوی خود را روی زانوی خم شده بگذارد و روی دستش استراحت کند تا ظاهری آرام تر داشته باشد.

5.به پشت خم شوید

این حالتی است که می توانید آن را با سایر ژست های پرتره ترکیب کنید. مدل شما باید در کنار دوربین شما قرار بگیرد و کمی به عقب متمایل شود. در اینجا نکته اینجاست که مدل نباید به چیزی تکیه کند.

این کار باعث جذابیت بیشتر استایل مدل می شود و ظاهر او را زیبا تر می کند.

4.دست هایتان را پشت گردنتان قرار دهید

این ژست میتواند ژستی عالی برای عکس های زیبای شما باشد. مدل شما باید مستقیماً به دوربین نگاه کند در حالی که گردن خود را با یک یا دو دست گرفته است. مطمئن شوید که او این کار را به آرامی انجام می دهد تا حالت تهاجمی به خود نگیرد.

وقتی از نزدیک عکس می گیرید، سعی کنید در سطح چشم عکاسی کنید تا از بزرگ نشان دادن صورت مدل خود جلوگیری کنید. این یک تکنیک ساده عکاسی است که باید همیشه در ذهنتان داشته باشید!

3.پشت روسریتان پنهان شوید

می توانید از این ژست برای تاکید بر رنگ چشم مدل خود استفاده کنید. تنها کاری که او باید انجام دهد این است که پشت یک روسری یا یک تکه پارچه رنگارنگ پنهان شود. در حالت ایده آل، باید رنگ پوست و رنگ چشم او را تکمیل کند.

می توانید از یک لنز زوم استفاده کنید تا این ژست را خیلی بهتر به نمایش بگذارید.به این ترتیب، با نزدیک شدن شما به سوژه مورد نظرتان باعث می شود که عکس های مختلفی بگیرید.

2.به پهلو بنشینید و به جلو نگاه کنید

30 تا از بهترین ژست های عکاسی برای بانوان

از مدل خود که به پهلو نشسته است عکس بگیرید. هنگام عکسبرداری، مرل باید مستقیماً به جلو نگاه کند.این یکی از چشمگیرترین ژست های پرتره برای عکس های رویایی است. سعی کنید از فاصله دور عکس بگیرید تا بتوانید همزمان از مدل و محیط اطرافش عکس بگیرید.

1.موها را از یک طرف بکشید

اگر ژست هایی که حالت بازیگوشی دارند را دوست دارید، این مورد را نیز دوست خواهید داشت! اگر مدل شما موهای متوسط یا بلند داشته باشد، این بهترین کار خواهد بود. از مدل خود بخواهید موهایش را از دو یا یک طرف بکشد. او همچنین می تواند با حالات مختلف صورت این کار را ازمایش کند.

کلام اخر

نکاتی در رابطه با مدل ژست های این لیست برای انواع عکاسی پرتره عالی است. می توانید از آنها به عنوان راهنمای ژست گرفتن در هر عکس پرتره ای که دارید استفاده کنید.

هرچه ژست های زنانه بیشتری را آزمایش کنید، عکس های شما متنوع تر و چشم نوازتر به نظر می رسند. این باعث می شود مدل ها و سوژه های شما هنگام کار با شما احساس راحتی بیشتری کنند.

مهمتر از همه، این کار به نمونه کارهای عکاسی پرتره شما جذابیتی می دهد که شایسته آن است.

منبع:digicenter.ir

میانگین امتیازات ۵ از ۵

فهرست مطالب این مقاله