۵ نکته برای بهبود عکاسی منظره در ساعت طلایی

احتمالا شنیده اید که می گویند ساعت طلایی با اختلاف بهترین زمان برای عکاسی از مناظر است. ما در طول این زمان رنگ های فراوان و نور و فضای چشمگیری داریم. بیایید از اینجا شروع کنیم که اصلا ساعت طلایی چیست. مدت زمانی بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب آفتاب می باشد که در آن نور رنگی تر و اشباع تر است، و تقریبا همیشه به نفع هر عکاس منظره ای خواهد بود. سوال این است که چگونه؟ در این آموزش من پنج نکته مورد علاقه ام برای بهبود چشمگیر عکاسی در ساعت طلایی را با شما به اشتراک می گذارم! بیایید شروع کنیم.

۱-به دنبال سوژه هایی بگردید که از کنار یا از پشت روشن شده باشند

۵ نکته برای بهبود عکاسی منظره در ساعت طلایی

 

از هر دو لنز واید و تله برای ایجاد کادرهای دراماتیک تر در طول ساعت طلایی استفاده کنید. اگر تصویری را پیدا کردید که در آن المان های جالب زیادی در پیش زمینه وجود داشت، در حالی که پس زمینه بیشتر از یک سوژه واحد تشکیل شده بود، از یک لنز اولترا واید یا واید استفاده کنید، مانند عکس اول از کانیاکوماری. در عکس دوم از ریشیاپ، کوه بسیار دور بود و من از لنز تله ام برای گرفتن عکس استفاده کردم.

نتیجه گیری

عکاسی در ساعت طلایی، اگر نگویم تنها کار مورد علاقه ام، اما بی شک یکی از کارهای مورد علاقه من در عکاسی است. من تصاویر بسیار زیادی را در این زمان از روز گرفته ام. این زمان از روز، به علاوه ساعت آبی، شرایط نوری خیره کننده ای برای هر عکاس منظره فراهم می کند. امیدوارم که این مقاله با برخی ایده های اساسی برای بهبود عکاسی در ساعت طلایی به شما کمک کرده باشد.

منبع:lenzak.com

نویسنده: سابهام شوم (Subham Shome)

میانگین امتیازات ۵ از ۵