5 روش برای عکس برداری از پرندگان

پرنده ها حیوانات زیبایی هستند و در هنگام پرواز بسیار باشکوه جلوه می کنند. با این حال عکس برداری از آنها به دلیل حرکت سریعی که دارند کار سختی است.
در اینجا 5 روش معرفی می شود که کمک می کند بهتر از پرنده ها عکس گرفت.

5 روش برای عکس برداری از پرندگان

1. به حیات وحش بروید

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که کجا باید پرنده ها را پیدا کرد و بهترین محل عکس برداری از آنها کجاست؟پیشنهاد اولیه ما جستجو برای مکان هایی است که بتوان از پرنده ها در حیات وحش عکس گرفت.

نکته قابل توجه در مورد عکس برداری از پرندگان این است که ممکن است آنها را در هر جایی هنگام تعطیلات یا در خانه ببینید.آنها همه جا آزاد و رها هستند ، ممکن است در طبیعت باشد یا در محلی برای ساختن لانه.دفعه بعد که در محله تان، پارک یا جنگل قدم می زنید بالا را نگاه کنید و به صدای پرندگان در محیط گوش بدهید.

دیدن پرندگان در محیط فرصت مناسبی برای عکسبرداری از آنها در زیستگاه طبیعی شان است و بنابراین می توانید از آنها در مکان هایی مانند شاخه ها، لانه یا بوته زارها عکس بگیرید.

البته عکسبرداری از پرندگان در حیات وحش کار ساده ای نیست.اگر به دنبال گرفتن عکس هایی با کیفیت عالی از پرندگان هستید شاید لازم باشد از پوشش های استتار استفاده کنید تا بتوانید ازگونه های کم یاب عکس بگیرید. این پوشش ها شما را مخفی می کند و پرنده ها با دیدن تان نمی ترسند و فرار نمی کنند.

2. نزدیک شوید

در باغ وحش و مراکز نگهداری پرندگان این امکان وجود دارد که بتوانید به آنها نزدیک شوید.چنین مکان هایی موقعیت فوق العاده ای برای شکوفایی استعدادهای شما در عکس برداری از پرندگان است.البته به دلیل محدودیت فضایی که برای پرندگان ایجاد شده آنها نمی توانند مانند پروازهای واقعی خود در طبیعت بدرخشند.در این گونه مراکز آنها می آموزند که چگونه نزدیک به بازدیدکنندگان پرواز کنند.بنابراین فرصت خوبی دارید که از آنها در هنگام پرواز عکس بگیرید بیشتر پرندگان جزئیات جالبی مانند چشم ها، نوک و پرهای رنگارنگ دارند که می تواند سوژه عکس شما شود.

3. عکس برداری از پرندگان در باغچه خانه تان

عکاسی از پرندگان در جلوی خانه خودتان هم می تواند لذت بخش باشد.شاید پرندگان جنگلی به ندرت به محل زندگی شما نزدیک شوند اما وارد باغ و باغچه ها می شوند تا غذا پیدا کنند.

می توانید برای پرنده هایی که در درخت ها و بوته های اطراف زندگی می کنند کمی غذا بریزید.آنها خانواده دارند و اگر بدانند که آنجا منبع غذایی وجود دارد مرتبا به باغچه تان سرمی زنند.

اگر خوش شانس باشید، می توانید پرندگانی را ببینید که به جوجه هایشان غذا می دهند.می توانید غذا را روی زمین بریزید یا روی میزی مخصوص قرار دهید تا بهتر بتوانید عکس بندازید.

ریختن انواع غذای پرندگان انواع مختلفی از آنها را هم جذب خواهد کرد.کلاغ ها و توکاهایی مانند سلطانا به غذاهایی مانند دانه، بادام یا چربی ها علاقه دارند.هنگام صبح زمان خوبی برای فعالیت پرندگان است و اواخر پاییز تا اوایل بهار بهترین فصل برای عکسبرداری از گونه های کمیاب است.

4. پرندگان در پرواز

پیشنهاد بعدی برای عکس برداری از پرندگان ، زمانی است که پرواز می کنند.پرندگان موجودات آزادی هستند و معمولا مسیر پرواز یکسانی را از لانه هایشان طی می کنند.اگر میتوانید سعی کنید در هنگام پرواز از آنها عکس بگیرید، یعنی زمانی که در حال بلندشدن، فرود آمدن یا وسط پرواز کردن هستند.

اگر می خواهید عکس خوبی از پرنده در حال پرواز بگیرید، به سرعت شاتر بیشتری نیاز دارید و باید کاملا تمرکز کنید.در مورد تجهیزات لنزهایی با دامنه وسیعتر نیاز است تا بتوان از پرندگان در پرواز عکس گرفت.

5. دسته پرندگان

پرنده ها در ماه های زمستان مهاجرت می کنند و این فرصت خوبی برای عکسبرداری از همه آنهاست.دسته های پرندگان می توانند سوژه فوق العاده ای برای عکسبرداری باشند تا اینکه بخواهیم جداگانه از آنها عکس بگیریم زیرا اشکال و الگوهای مختلفی دارند.

گاهی پرنده هایی مانند دسته های سار با هم هستند تا از یکدیگر در مقابل شکارچیان محافظت کنند.وقتی کنار هم باشند بازها و پرندگان شکارچی نمی توانند یک پرنده را هدف بگیرند و قاب عالی برای عکس برداری ایجاد می کنند.

دسته های پرندگان را می توان در حال حرکت یا ثابت عکسبرداری کرد.

نتیجه گیری

دفعه بعدی که می خواهید از پرندگان عکس بگیرید از این ترفندها استفاده کنید.

منبع:pouyaandish.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵