7نکته برای کار با مدل ها یا مشتریان خجالتی دوربین

7نکته برای کار با مدل ها یا مشتریان خجالتی دوربین

آیا تا به حال نگران عدم دریافت عکس های مورد نظر با مدل های خجالتی و گریزان از دوربین شده اید؟ ما چند نکته مفید داریم که به شما کمک می‌کند بدون توجه به موقعیت، بهترین نتیجه را از سوژه‌های خود به دست آورید.

7. یک تابلوی خلق و خو برای الهام بخشیدن تهیه کنید (راهنمای مسیر)

تابلوی خلق و خوی عکاسی جایی است که می توانید الهامات بصری را که منعکس کننده دید شما برای جلسه عکاسی است، سنجاق کنید. ایجاد و به اشتراک گذاری آن با مدل به آنها کمک می کند تا درک بهتری از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشند. به این ترتیب، آنها می توانند خود را از نظر ذهنی و عاطفی برای کاری که باید انجام دهند آماده کنند. هرچه بیشتر آماده باشند، اعتماد به نفس و آرامش بیشتری خواهند داشت.

البته، می‌توانید به روش سنتی با بریدن صفحات مجله، یک تابلوی خلق و خو ایجاد کنید. اما بهترین و سریعترین گزینه استفاده از یک تابلوی خلق و خوی آنلاین مانند Pinterest است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موضوعی را که می‌خواهید کاوش کنید تایپ کنید، نتایج را مرور کنید و عکس‌هایی را که می‌خواهید در تابلوی خلق و خوی خود ذخیره کنید.

اگر نمی توانید نوع عکس مورد نیاز خود را پیدا کنید، می توانید به جای آن در گوگل جستجو کنید. سپس می توانید تصاویر را در پینترست آپلود کنید و فایل های تصویری را در تابلوی خلق و خوی خود ذخیره کنید. فقط مراقب فایل هایی باشید که می خواهید به اشتراک بگذارید زیرا ممکن است برخی از آنها دارای حق چاپ باشند. برای ایمن بودن، روی Tools در زیر نوار جستجوی Google کلیک کنید و حقوق استفاده را انتخاب کنید. هنگامی که منوی کشویی ظاهر شد، می توانید بر روی “برچسب برای استفاده مجدد” کلیک کنید.

هنگامی که تابلوی خلق و خو را تمام کردید، می توانید مدل یا مشتری خود را به عنوان یک همکار اضافه کنید تا آنها بتوانند آنچه را که ایجاد کرده اید ببینند. روی نماد مداد در گوشه سمت راست پایین تابلو کلیک کنید و ایمیل آنها را در قسمت همکاران تایپ کنید. خودشه!

6. فوراً شروع نکنید

حتی در عکاسی پرتره حرفه ای، عکاس بلافاصله عکس نمی گیرد. درعوض، عکاس با مدل و سایر اعضای تیم درباره آنچه که می‌خواهند به دست آورند، بحث می‌کند. و این همان کاری است که شما نیز باید انجام دهید. غریبه نباش! با سوژه های خود صحبت کنید و بیشتر با آنها آشنا شوید.

کاری کنید که آنها احساس کنند شما قابل دسترس هستید و باید در کنار شما راحت باشند. با خیال راحت در مورد خودتان و تجربه عکاسی خود با آنها صحبت کنید. این باعث می شود که آنها احساس بهتری داشته باشند که بدانند شما می دانید چه کاری انجام می دهید.

حتی اگر شما یک عکاس مبتدی باشید، باز هم برای هر دوی شما یک نقطه بحث خواهد بود. تجربه محدود شما در عکاسی نیز ممکن است باعث شود کمتر احساس ترس کنند، که همیشه خوب است.

همچنین بسیار مهم است که در طول جلسه در مورد آنچه می خواهید به دست آورید صحبت کنید. به این ترتیب، هر دوی شما می توانید انتظاراتی را که هر دو از یکدیگر می توانید داشته باشید، پیش بینی کنید. و به یاد داشته باشید که وقتی زمان عکس گرفتن فرا رسید، قبل از اینکه شروع به کلیک کردن بر روی شاتر کنید، اجازه دهید آنها ثابت شوند.

5. به ژست های ساده بچسبید

سوژه های خجالتی دوربین، تمایل دارند نسبت به هر کاری که جلوی دوربین انجام می دهند خودآگاه باشند. در نتیجه، بسیاری از آنها در نهایت یک ژست مدل نامناسب انجام می دهند که نمی توانید از آن استفاده کنید.

خوشبختانه، یکی از مزایای اصلی استفاده از تابلوی خلق و خوی این است که می توانید الهاماتی را برای ژست ها نیز در نظر بگیرید. این الهام به مدل‌های شما اجازه می‌دهد تا تمرین کنند که چگونه در مقابل دوربین قبل از عکاسی شما ژست بگیرند.

اما شما همچنین باید به خاطر داشته باشید که حتی با یک تابلوی خلق و خوی، برخی از ژست ها می توانند برای سوژه های خجالتی چالش برانگیز باشند. بنابراین از گزینه های پیچیده ای که اغلب در مجلات می بینید دوری کنید. در عوض، به موارد ساده‌ای که حتی برای یک مبتدی انجام آن‌ها آسان است، پایبند باشید.

چند نمونه از ژست های ساده را در تابلوی خلق و خوی خود ذخیره کنید. مطمئن شوید که یک کپی روی گوشی خود دارید تا بتوانید پس از شروع عکاسی با سوژه، از آن تصاویر به عنوان مرجع استفاده کنید. وقتی آنها تصویر را می بینند، برای آنها راحت تر است که موقعیت را کپی کنند، در حالی که اگر شما فقط به آنها بگویید چه کاری انجام دهند ممکن است برای انتقال منظور زمان زیادی را صرف کنید.

اما اگر تصاویر مرجع نداشته باشید چه؟

می توانید با چند نکته ساده شروع کنید تا سوژه های خود را آماده کنید. به عنوان مثال، اگر موذب به نظر می رسند، می توانید آنها را به دیوار تکیه دهید. اگر چیزی برای تکیه دادن ندارند، روش ایستادن رامتناسب به مکانی که در آن قرار دارید تغییر دهید.

همچنین می توانید از آنها بخواهید تا روی صندلی یا هر چیزی که به عنوان نشینمن موجود است بنشینند و یا به میز تکیه دهند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا استراحت کنند، زیرا نشستن و تکیه دادن حالت‌های طبیعی برای هر کسی است. البته، بسیاری از تکنیک های دیگر وجود دارد که می توانید هنگام عکاسی از یک سوژه خجالتی دوربین استفاده کنید.

4. آنها را وادار به انجام فعالیت کنید

ژست گرفتن برای افراد خجالتی دوربین می تواند بسیار دشوار باشد. بنابراین اگر از آنها بخواهید کارهایی انجام دهند که به آنها کمک می کند فراموش کنند که در حال ژست گرفتن هستند، بسیار به آنها کمک خواهد کرد.

ساده ترین گزینه ای که می توانید با سوژه خود انجام دهید این است که از آنها بخواهید بدون خیره شدن به دوربین در اطراف راه بروند. از آن ها بخواهید به پایین، بالا یا یک طرف نگاه کنند تا به آنها کمک کنید به غیر از دوربین روی چیزهای دیگر تمرکز کنند.

همچنین می توانید از سوژه بخواهید بدود یا به اطراف بپرد. افزودن مقداری اکشن به عکس‌هایتان بلافاصله عکاسی شما را سرگرم‌کننده‌تر و پویاتر می‌کند. و بهترین بخش این سبک این است که مدل شما مجبور نیست به ژست های نامناسب فکر کند، زیرا آنها در حال حاضر کاری انجام می دهند که طبیعی تر به نظر می رسد.

همچنین می توانید از وسایلی مانند کتاب یا فنجان قهوه استفاده کنید تا به سوژه خود کمک کنید تا از ژست های ناخوشایند خودداری کند. خواندن یا نوشیدن یک فنجان قهوه کاری است که همه ما انجام می دهیم. بنابراین گرفتن عکس از مدل خود در حالی که آنها در حال انجام آن فعالیت هستند، تضمین می کند که نتایج عالی دریافت خواهید کرد.

البته لازم نیست خود را با دویدن یا خواندن محدود کنید. تعداد زیادی فعالیت وجود دارد که کاملاً با موضوع جلسه شما مطابقت دارد. کمی بازی کردن آنها نه تنها برای شما آسان تر است بلکه برای مدل شما نیز سرگرم کننده است.

3. از مشتریان خجالتی بخواهید که نقش بازی کنند

پس اگر وسایل پرتره ای نداشته باشند که بتوانند با آن بازی کنند چه؟ سپس از آنها بخواهید در عوض نقش آفرینی کنند. اجازه دادن به آنها برای تصور سناریوها و تبدیل شدن به شخص دیگری می تواند به آنها کمک کند تا از خود رها شوند.

یک داستان تنظیم کنید و اجازه دهید نقش یک شخصیت را بازی کنند. به عنوان مثال، اگر در جنگل هستید، می توانید از آنها بخواهید وانمود کنند که یک سوارکار کوچک هستند. یا اگر در ساحل هستند، حتی می توانند نقش یک نجات غریق را بازی کنند.

یکی دیگر از ترفندهای عالی این است که در مورد فیلم ها یا صحنه های تلویزیونی صحبت کنید. این می تواند هر چیزی از Point Break تا The Notebook باشد تا زمانی که آنها بتوانند به مراجع شما مرتبط باشند. نگران نباشید اگر بازی آنها آنقدر عالی نیست مهم نیست فراموش نکنید شما عکس می گیرید نه فیلم. آنچه مهم است همان چند ثانیه است که در آن عالی به نظر می رسند. بنابراین، با خیال راحت عکس های سکانسی بگیرید تا لحظه را از دست ندهید!

2. مدل خود را تشویق کنید

دانستن جنبه فنی عکاسی تنها نیمی از معادله هنگام عکاسی پرتره است. مهارت دیگری که باید به آن مسلط شوید برقراری ارتباط با مدل خود است. اگر می خواهید مدل شما جلوی دوربین استراحت کند، دوستانه با آنها صحبت کنید. جوک ها یا داستان هایی را برای شکستن یخ به اشتراک بگذارید. بگذارید احساس کنند که با یک دوست و نه یک عکاس تعامل دارند.

وقتی مدل برای ژست گرفتن مشکل دارد، به آنها نگوئید که کاری که انجام می دهند اشتباه است. این باعث دلسردی آنها می شود و به طور بالقوه بقیه فیلمبرداری را خراب می کند. در عوض، پیشنهاداتی را ارائه دهید.

به این ترتیب، آنها احساس می کنند که در فیلمبرداری شرکت می کنند. همچنین وقتی از آنها بخواهید چیزی را امتحان کنند به جای سفارش دادن، شما را راحت‌تر می‌کند.

هنگامی که سوژه شما شروع به وارد شدن به ریتم خود کرد، آنها را تشویق کنید. انجام این کار باعث می شود آنها احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و این در عکاسی شما نشان داده می شود.

ممکن است شبیه یک کلیشه به نظر برسد که فریاد می زند “همین است!” یا “بله!” در حالی که در حال عکس گرفتن هستید، اما به حفظ روحیه مدل شما کمک می کند. پس از بیان این کلمات مثبت نترسید.

1. آن را صادقانه نگه دارید

اگر مدل شما حتی بعد از اینکه تمام نکاتی را که خوانده اید امتحان کرده اید، همچنان به شما ژست های ناخوشایند می دهد، چه؟ سپس سعی کنید دوربین خود را همیشه روشن نگه دارید و منتظر لحظات صادقانه باشید. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات بهترین عکس‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که سوژه شما حتی از عکس گرفتن شما آگاه نیست.

اغلب، افراد خجالتی دوربین وقتی می‌دانند جلوی دوربین هستند، خجالت می‌کشند. با این حال، هنگامی که آنها ژست گرفتن را متوقف می کنند، از آنجایی که در آن زمان است که عکاس خود را ناامید می کنند، کمتر بی دست و پا به نظر می رسند. شما می خواهید با گرفتن عکس در هنگام استراحت از این مزیت استفاده کنید.

اگر مدل شما بیش از حد پرتنش و مضطرب به نظر می رسد، از آنها بخواهید کمی استراحت کنند. به طور معمول با آنها صحبت کنید و از آنها در مورد یک تجربه شاد بپرسید. انجام این کار نه تنها خاطرات شیرینی را در ذهن ایجاد می کند، بلکه حواس آنها را از دوربین نیز منحرف می کند. پس از حس آرامش و راحتی، شروع به عکس گرفتن کنید.

شما همچنین می توانید در حالی که آنها به سمت مکانی می روند یا در حالی که برای تصویر بعدی آماده می شوند، عکس بگیرید. چشمان خود را برای هر چیزی که ممکن است پیش آید باز نگه دارید. شما هرگز نمی دانید چه چیزی به دست خواهید آورد.

نتیجه

عکاسی از افرادی که از دوربین خجالت میکشند می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، به خصوص که همه آنها در موقعیت ها متفاوت عمل می کنند. اما به عنوان یک عکاس، وظیفه شما نه تنها گرفتن عکس، بلکه ایجاد احساس راحتی در آنها است.

شما باید از بودن در نقش آن مرد یا زنی که تنها بر شاتر کلیک می کند دست بردارید و به دوستی تبدیل شوید که به آنها کمک می کند تا خود را راحت کنند. با آنها صحبت کنید، دوست آنها باشید و مهمتر از همه از آنها لذت ببرید. وقتی مشتری شما خوشحال و خندان باشد، جادوهای زیادی ممکن است اتفاق بیفتد.

منبع:digicenter.ir

میانگین امتیازات ۵ از ۵