ساخت استیکر تصویری در فتوشاپ

 قبل از انجام این کار لازم به ذکر است که بدانیم ما یک تصویر را به استیکر تصویری تبدیل می کنیم. خود طراحی تصویر یک پروسه جداگانه است که می توانید شکل یا تصویر مورد نظر خود را خلق کنید. که بعد از آن ما روش تبدیل آن تصویر به یک استیکر یا لیبل تصویری قابل چاپ را آموزش می دهیم.پس با آموزش ساخت استیکر تصویری در فتوشاپ همراه ما باشید.توجه داشته باشید که تصویر شما باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • نسبت ابعاد باید ۱:۱ باشد (تصویر مربعی باشد)
  • سایز پیشنهادی ۱۸۰۰ پیکسل در ۱۸۰۰ پیکسل است.
  • مقدار DPI روی ۳۰۰ باشد.
  • فرمت پیشنهادی PNG است.

آموزش ساخت استیکر تصویری در فتوشاپ

تبدیل فرمت JPG به PNG در فتوشاپ

از آنجایی که فرمت رایج تصاویر JPG است، ابتدا آن را در ادوب فتوشاپ باز کنید. این تصویر می تواند لوگو، عکس یا هر چیز تصویری دیگری باشد. حتی از این روش برای ساخت استیکر با عکس خود نیز می توانید استفاده کنید.

حال فایل فتوشاپ خود را با فرمت PSD ذخیره کنید. فراموش نکنید که به دلایل مختلف ممکن است کار شما متوقف شود. پس باید به طور مرتب فایل خود را سیو یا ذخیره کنید.

سپس از لایه بک گراند خود یکی کپی بگیرید. این کار را با زدن دکمه های Ctrl+j انجام دهید. همچنین می توانید روی فایل راست کلیک کرده و گزینه Duplacate Layer را بزنید.

در این مرحله از ساخت استیکر تصویری در فتوشاپ، حال لایه پس زمینه اصلی را با زدن دکمه چشم کنار آن، مخفی یا غیر قابل نمایش کنید.

در این مرحله از ساخت استیکر تصویری در فتوشاپ، اکنون می توانید پس زمینه طرح را که مایل به دیده نشدن یا چاپ نشدنش هستید را حذف کنید. همچنین این کار را برای حذف پیکسل های کمرنگ تر از ۵۰% انجام دهید تا چاپ شما شکیل تر شود. با کمک ابزار های Marquee, Lasso یا Magic Wand محل های مورد نیاز تصویر را انتخاب کنید.

سپس باید انتخاب خود را برعکس کنید. می توانید این کار را با زدن دکمه های Ctrl+Shift+I و یا رفتن به منوی Select و انتخاب گزینه Inverse انجام دهید.

پس از انتخاب شدن اطراف تصویر، روی دکمه Delete بزنید تا تصاویر اضافی حذف شوند.

در این مرحله از ساخت استیکر تصویری در فتوشاپ، حال می توانید فایل را به صورت PNG ذخیره کنید. به منوی File بروید و گزینه Save as را انتخاب کنید. از بین فرمت های مختلف PNG را انتخاب کنید و روی Save کلیک کنید.

حال فایل شما به همین راحتی آماده شده است و می توانید آن را چاپ و یا استفاده کنید. اما کارهای بیشتری هم می توانید انجام دهید.

منبع:schoolgraphic.ir

میانگین امتیازات ۵ از ۵