امکان استفاده از دوربین DSLR به عنوان وبکم را فراهم کرد

با توجه به شیوع کووید-19 در کشورهای مختلف، بسیاری مشغول استفاده از برنامه‌های ویدیو کنفرانس برای برقراری ارتباط با دیگران و همچنین همکاران خود هستند. این موضوع باعث شده کانن استفاده از دوربین DSLR به عنوان وبکم را برای کاربران فراهم کند.

این یعنی حتی اگر به دنبال افزایش کیفیت تصویر خود در تماس‌های ویدیویی هستید و یکی از دوربین‌های بدون آینه، DSLR یا پاورشات کنون را داشته باشید، می‌توانید از آن به عنوان وبکم استفاده کنید تا افراد دیگر حاضر در ویدیو کنفرانس، از کیفیت وبکم خود شرمنده شوند.

برنامه EOS Webcam Utility برای استفاده از دوربین DSLR به عنوان وبکم

بر اساس اطلاعاتی که از سوی DPReview منتشر شده، شرکت کانن نسخه بتای برنامه EOS Webcam Utility را برای ویندوز 10 عرضه کرده است. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد که هر یک از دوربین‌های اعلام شده از سوی کنون را توسط کابل USB به کامپیوتر متصل و از آن به عنوان وبکم استفاده کنند.

برنامه EOS Webcam Utility برای اکثر برنامه‌های ویدیو کنفرانس مانند زوم، مایکروسافت تیمز و BlueJeans کارایی دارد. لیست دوربین‌های کنون با قابلیت استفاده به عنوان وبکم به شرح تصویر زیر است.

امکان استفاده از دوربین DSLR به عنوان وبکم را فراهم کرد

کنون در یک بیانیه اعلام کرده که «این نسخه بتا توسط تیم توسعه دهندگان نرم افزار کنون تولید شده و به کاربر کمک می‌کند تا در زمان استفاده از برنامه‌های ویدیو کنفرانس معروف، شفافیت و کیفیت بالایی را ارائه دهند.»

آموزش استفاده از DSLR کانن به عنوان وبکم

اگر یک دوربین دیجیتال تقریبا جدید دارید و که البته توسط کنون تولید نشده، احتمالا می‌توانید با کابل HDMI از آن به عنوان وبکم استفاده کنید. با این حال، راه حل کانن به تجهیزات و دستگاه‌های اضافه نیاز ندارد و تنها نیازمند کابل USB و نصب برنامه EOS Webcam Utility است.

در هر حال اگر دوربینی مانند دوربین کانن EOS Rebel SL3 دارید و یا دوربین شما در لیست اعلام شده توسط کانن حضور دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای یکبار هم که شده از دوربین کانن خود به عنوان وبکم استفاده کنید تا متوجه تفاوت کیفیت در هنگام استفاده از آن شوید.

اما اگر کاربر سیستم عامل مک او اس هستید، خبر بدی برای شما داریم. کانن هنوز نرم افزاری برای سیستم عامل اپل توسعه نداده، البته شما همچنان  می‌توانید از روش‌های دیگر برای اتصال دوربین dslr به عنوان وبکم استفاده کنید!

منبع: farnet.io

میانگین امتیازات ۵ از ۵