6 فایده و 6 دلیل رفتن به کلاس عکاسی

عکاسی برای ما چیزی بیش از یک وقت گذرانی است.عکاسی راهی است که ما از طریق آن خودمان را ابراز می کنیم، لحظات مختلفی را که در زنجیر زندگیمان بهم متصل هستند را ثبت می کنیم.اینکه نیاز به داشتن درآمد، گاهی باعث می شود که علاقه ی ما به عکاسی وارد راه های تجاری شود، مسئله ی دیگری است.

ولی توانایی ترکیب چیزی که دوست دارید انجام دهید با چیزی که می توانید از آن درآمد داشته باشید، احساس خیلی خوبی است.برای عکاسان تبلیغاتی که عکاسی را فقط به دلیل علاقه ی شخصیشان آغاز کرده اند،این کسب در آمد از عکاسی، رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

برای موفقیت در عکاسی مهم است که دید شفافی از کاری که میخواهید انجام دهید داشته باشید.می توانید به صورت خودآموز عکاسی را یاد بگیرید.عکاسی یک هنر بصری است که از عناصر علمی استفاده می کند، در نتیجه می تواند از طریق اشتباه کردن و درس گرفتن از آن اشتباهات بهبود پیدا کند.

تعداد زیادی از استادان عکاسی، به صورت خودآموز عکاسی را آموخته اند.بیشتر آنها عکاسی را در حین شغل خود و اشتباه کردن و تصحیح کردن آنها در طی زمان آموخته اند.در هر حال، مقدار زمانی که شما برای بهبود مهارت خود نیاز دارید، خیلی طولانی خواهد بود.

فواید زیادی برای شرکت در یک کلاس عکاسی وجود دارد. بعضی از آنها عبارتند از:

1. جهت یابی

عکاسی فقط این نیست که دکمه ی شاتر را بفشارید و هرجا که می روید بدون فکر کردن فقط عکس بگیرید.عکاسی چیزی فراتر از این است.از آنجا که عکاسی یک هنر بصری است معمولا از طریق دیدگاه عکاس توصیف می شود؛آنچه که او می بیند، اینکه چگونه آن را می بیند و اینکه تصمیم می گیرید تا آن را به بقیه ی افراد جهان نشان دهد.

این دید، بیشتر از درون فرد ناشی می شود ولی محیط آموزشی یک کلاس و یک مربی خوب می تواند به شما کمک کند که پیشرفت کنید.

6 فایده و 6 دلیل رفتن به کلاس عکاسی

 2. کلاس عکاسی عادت به عکس گرفتن را تشویق می کند

احتمالا شما هنوز این را متوجه نشده اید ولی دلیل اصلی اینکه عکاسان تازه کار،این کار را رها می کنند و مقصر را نبود علاقه می دانند، این است که آنها به طور معمول عکاسی نمی کنند.به عنوان یک عکاس تازه کار، علاقه ی شما به دوربین و لنز جدیدتان شما را هر لحظه به سمت عکاسی می کشاند.

هیچ وقت حتی فکرش را هم نمی کنید که یک روز علاقه تان را به عکاسی از دست بدهید.ولی بعد از مدتی، وقتی که دوره ی «ماه عسل» تمام شد، دوربین شما زمان بیشتری را در کمد در بسته می گذراند.به زودی یک روز خواهید فهمید که دیگر آن احساس نیاز به بیرون رفتن و عکاسی را ندارید.احساس خواهید کرد که گوشی هوشمند شما برای رفع نیازهای خلاقانه ی شما کافی است.

از آنجا که گوشی های هوشمند می توانند تعداد زیادی عکس را در خودشان جای دهند،برای طراحی کردن عکس های خلاقانه ساخته نشده اند.در استفاده از آنها محدودیت وجود دارد.تنها راهی که شما می توانید از طریق آن از از دست رفتن علاقه تان به عکاسی که می تواند باعث شکل گرفتن یک تجارت موفق در عکاسی شود،جلوگیری کنید این است که به طور معمول عکاسی کنید.

وقتی عکاسی می کنید،خلاقیت شما جریان خواهد داشت.مغزتان را مجبور می کنید که فکر کند که چطور می شود عکس های بهتر گرفت و یا سعی می کنید از یک صحنه به روش های متفاوتی عکاسی کنید که پرسپکتیوهای متفاوتی را ارائه کند.

این امر تنها از این طریق ممکن است که شما کمی فشار بیشتر به خود وارد کنید و به صورت یک روتین روزانه عکاسی کنید که می تواند با ثبت نام در کلاس عکاسی این اتفاق برای شما رخ دهد.

3. چیزهایی که در کلاس آموخته اید را تمرین کنید

تکالیفی که خارج از کلاس انجام می دهید قسمتی از یادگیری شما در کلاس عکاسی هستند.تئوری هایی که در کلاس یاد می گیرید در محیط خارج از کلاس به خوبی تمرین می شوند و این تکالیف به همین دلیل به شما ارائه می شوند.هرچقدر هم که شما در مورد زاویه های خاص برای دوربین، لنزهای نامتعارف یا قدم فراتر گذاشتن از «قانون سه تایی» صحبت کنید، باز هم به اندازه ای که تمرین اثربخش است برای شما موثر نخواهد بود.

این یک تکلیف اجباری است.شما می توانید به انتخاب خودتان یک تکلیف را انجام دهید و یا تکلیفی از بین تعداد زیاد مواردی که وجود دارد از شما خواسته شود.در انتهای روز، به شما یک تکلیف و یک زمان تحویل داده می شود، در نتیجه شما «باید» عکاسی کنید!

4. تکالیفتان را دوباره بررسی کنید.

گاهی وقتی در یک محیط رقابتی قرار می گیرید می توانید بهترین توانایی های خودتان را نشان دهید.ولی رقابتی که من به آن اشاره کردم، یک رقابت سالم است و نه چیزی که شما سخت تلاش می کنید تا رقبای خود را شکست دهید.به یاد داشته باشید که شما همه هنرجو هستید و هدف شما یادگیری مهارتی است که از آن چیزی نمی دانید و قرار نیست چیزی که در حال حاضر می دانید را به بقیه نشان دهید!

بررسی دوباره ی تکالیف می تواند به طرق مختلفی انجام شود.بعضی از مربیان عکاسی ترجیح می دهند که عکس ها را یکی یکی بررسی کنند.بهترین کار این است که بیشتر عکس هایی که گرفتید را به او نشان دهید نه فقط آنهایی که فکر می کنید بهترین ها هستند.

او آنهایی را که به بهترین شکل دید شما را توصیف می کنند انتخاب می کند و به شما کمک می کند که دیدگاه درست را برای کارهای بعدی و ویرایش عکس در نظر داشته باشید.این کار در اصل بهترین کارهای شما را ایجاد می کند.بررسی دوباره بیشتر به این شکل است که بهترین عکس هایی که هر عکاس گرفته سوژه ی بررسی عمیق دیگر عکاسان می شود.

وقتی در یک کلاس ثبت نام می کنید در واقع خودتان را سوژه ی بررسی های عمیق در یک محیط غنی می کنید که وقتی به تنهایی کار می کنید این موقعیت برای شما مهیا نیست.

5. یادگیری تکنیک های جدید ویرایش عکس

کلاس های عکاسی همیشه برای یادگیری چگونه عکس گرفتن نیستند.گاهی مهارت هایی مانند یادگیری اینکه چگونه عکس ها را ویرایش کنید نیز به همان اندازه مهم هستند و در کلاس به شما آموزش داده می شوند.کلاس های متفاوتی برای این مهارت ها وجود دارند که بسته به نیاز عکاسان به آنها این مهارت ها را می آموزند.شما می توانید در یک کلاس چیدمان پیشرفته ثبت نام کنید که فراتر از آنچه شما خودتان یا از طریق اینترنت آموخته اید می روند.

شما می توانید در کلاس نورپردازی عکس پرتره ثبت نام کنید که به شما رازهای چگونگی گرفتن عکس های پرتره ی بسیار خوب را با نورهای استودیویی کم یاد می دهد.شما حتی می توانید در یک کلاس عکاسی عروسی ثبت نام کنید که به شما مهارت های عکاسی عروسی را یاد می دهد.تازه کارها بهتر است که در کلاس چیدمان و یا exposure ثبت نام کنند که می توانند از این طریق در عناصر اصلی عکاسی مهارت پیدا کنند.

عکاسی یک کار پویا است و این به این معنی است که همیشه تکنیک ها و ابزار جدیدی وجود خواهند داشت که ذهن عکاسان را درگیر خود خواهد کرد.ابزارهای جدیدی که عکاسان دوست دارند بدانند چطور کار می کنند و تکنیک های جدید که عکاسان می خواهند در آنها حرفه ای شوند.متخصصان در حوزه ها مربوط به خود کارگاه هایی برگزار می کنند که مهارت های عکاسان تازه کار و حرفه ای را بهتر خواهد کرد و به آنها کمک می کند که ایده ها و تکنیک های جدیدی یاد بگیرند.

6. یک کلمه برای مشخص کردن سبک عکاسی شما

هیچ دو عکاسی به یک صحنه به یک شکل نمی نگرند.دیدگاه آنها متفاوت است و تکنیک های آنها می تواند بسیار متفاوت از هم باشد.حتی اگر آنها از یک کلاس عکاسی شروع کرده باشند و از یک مربی عکاسی را آموخته باشند، باز هم دیدگاه های متفاوتی خواهند داشت.

این به این معنی است که چیدمان های آنها و سبک عکاسی آنها، متفاوت است.یک کلاس عکاسی، محل مناسبی است که سبک خودتان را بشناسید و روی آن کار کنید تا بهبود یابد.در دنیایی که هر روز در آن دیدگاه های جدیدی به وجود می آیند، مهم است که شما دیدگاه خودتان را داشته باشید و آن را ارج بنهید، چرا که در نهایت، دیدگاه خاص شماست که نشان داده می شود.ثبت نام کردن در یک کلاس عکاسی می تواند بهترین تصمیمی باشد که گرفته اید (البته بعد از تصمیم به خریدن یک دوربین!).

6 دلیل برای اینکه چرا باید عکاسی بخوانید؟

آیا عکاسی علاقه ی شخصی شماست؟ آیا می خواهید عکس های بهتری بگیرید؟گاهی برداشتن یک واحد عکاسی در دانشگاه می تواند به شما مهارت هایی که نیاز دارید را آموزش دهد.در هر حال، اگر شما در حال حاضر یک عکاس شناخته شده هستید، ممکن است تصمیم گیری در مورد اینکه آیا به یک مهارت افزایی نیاز دارید یا نه، سخت باشد.

علاوه بر این تصمیم گیری در مورد اینکه شما می خواهیددر دانشگاه عکاسی بخوانید یا نه نیز می تواند بسیار سخت باشد.شما نیاز دارید که تصمیم بگیرید که کدام روش بیشتر از بقیه برای یادگیری یک مهارت جدید برای شما مناسب است؟

برای تصمیم گیری در این مورد، در اینجا دلایلی را به شما ارائه می کنیم که بهتر است در مورد خواندن عکاسی در دانشگاه در نظر بگیرید:

1. برای یادگیری مهارت هایی که در صنعت استفاده می شوند:

یکی از دلایل اصلی اینکه افراد در دانشگاه واحد عکاسی برمی دارند، پیدا کردن رابطه است!بسیاری از عکاسان، برای خودشان کار می کنند و اگر شما بخواهید یک بیزینس جدید را بدون کمک هیچ کس شروع کنید، خیلی سخت خواهد بود.پس در حین درس خواندن، مطمئن شوید که با افرادی ارتباط برقرار می کنید که به شما کمک می کنند کسب و کارتان را توسعه دهید.

2. کمک به ایجاد صلاحیت:

بله، تعدادی از عکاسان شناخته شده، عکاسی را به طور خودآموز یاد گرفته اند ولی تعداد زیادی از عکاسان، مدارک تایید صلاحیت را در رزومه ی خود دارند.علاوه بر این وقتی برای شغل رزومه ارسال می کنید،گاهی از شما مدارک کارگاه هایی که گذراندید را می خواهند.

3. برای خلاق تر شدن و افزودن نمونه کار به پورتفولیو

وقتی در حال گذراندن یک دوره هستید، مجبورید که برای انجام تکالیف آن، عکس هایی را با سبک های مشخصی بگیرید، حتی اگر هیچ وقت در آن سبک عکاسی نکرده باشید.در طی بیشتر دوره ها، آنها از شما می خواهند که در مورد یک عکاس خاص تحقیق کنید تا ببینید چگونه عکس هایشان را گرفته اند.سپس از شما خواسته می شود که عکس هایی در آن سبک بگیرید و تلاش کنید که خلاقیت بیشتری داشته باشید!

4. کسب پول بیشتر

بعضی از عکاسان فریلنسر می توانند بین 20000 تا 30000 پوند در سال درآمد داشته باشند!پس یادگیری اینکه به یک عکاس تبدیل شوید، می تواند درآمد شما را افزایش دهد.راه های زیادی وجود دارد که به عنوان یک عکاس کسب در آمد کنید؛ از عکاسی صنعتی گرفته تا فروش عکس هایتان.

علاوه بر این، مدرسان شما راه هایی را که امروزه افراد از طریق آن کسب درآمد می کنند را نیز به شما یاد خواهند داد.برای مثال ایجاد کردن وبسایت شخصی‌تان یا برگزار کردن ورکشاپ در محله زندگیتان.

5. تعامل با عکاسان دیگر

یک راه برای بهبود عکاسی این است که با افراد دیگری که ذهنیت مشابه دارند ملاقات کنید.
در نتیجه، اگر در یک کلاس عکاسی شرکت کنید می توانید دوستانی پیدا کنید و به یکدیگر در پیشرفت در عکاسی کمک کنید.

6. یادگیری سبک های متفاوت

ملاقات با عکاسان دیگر و تحقیق کردن در مورد عکاسان مشهور باعث می شود که سبک عکاسی مناسب خودتان را پیدا کنید. ممکن است در مورد عکاسی مانند مارتین پار تحقیق کنید و به عکاسی مستند علاقه‌مند شوید.در هر حال، خواندن عکاسی در دانشگاه ممکن است گزینه ی موفقیت آمیز برای همه نباشد.

از آنجا که عکاسی، سرگرمی گرانی محسوب می شود، هزینه ی این کلاس ها در این مورد نقش مهمی بازی می کند! با این حال، اگر شما علاقه به دنبال کردن عکاسی داشته باشید، کتاب های بسیار خوبی وجود دارند که می توانید آنها را بخوانید.

منبع:akkasi.art

میانگین امتیازات ۵ از ۵